20. jaanuar 1997 kell 22:00

Kokapoisina elava vulkaani kraatri äärel

Aafrika lääneranniku lä- hedal Atlandi ookeanist kerkinud vulkaanisaared meelitavad talvel päikse, soojuse, härjavõitluse ja veinidega. Aasta keskmine õhutemperatuur on 20--22°, vee temperatuur 17--21°.

Gran Canaria pealinn Las Palmas on saarestiku mere- ja lennuväravaks. Lärmaka sadama- ja rannaeluga linnal on hea bussiühendus saare lõunaranniku kuurortidega. Rohelised Salcai-bussid viivad iga poole tunni järel 55 km kaugusele Playa del Inglesi, kaluriküladest välja kasvanud kuurorti.

Populaarset Palmitose parki Playa del Ingles'i lähedal tuntakse ka papagoipargina. Külastada tasub ka vesiatraktsioonidega Ocean parki, krokodillidendraariumiga Park de Cocodrilos't, kuhu ühe päeva pilet maksab alates 1000 peseetast. Öisele kuurordielule annavad võlu arvukad baarid, diskoteekid ja restoranid. Seltskonniti liigutakse ühest tantsupaigast teise, arvestades happy hour'eid.

Odavaim saartevaheline liiklusvahend on praam, mida kasutavad innukalt ka auto üürinud turistid. Autot saab juhilubade esitamisel alates 21 eluaastast. Ka kasiinodesse pääseb 21aastaselt, esitada tuleb pass.

Vulkaanipurskest täielikult hävinud Lanzarote on renoveeritud põnevaks turismikeskuseks: kaktuste aiad, vulkaanikraatrisse rajatud restoran. Timanfaya rahvuspargi tegutsevate vulkaanide ümbrusest on kujunenud maailmakuulus filmivõttepaik, kus on tehtud ka «Terminaatori» eksootilisemad loodusstseenid. Pärast kaameliretke mägedes saab küpsetada rooga otse vulkaanikraatrit katval metallrestil. Kraatrisuust õhkuv kuumus küpsetab kana sama kiiresti kui kodune grillahi.

Kanaari saartel puhatakse aastaringselt, kuid odavamaid pakette pakutakse eelkõige novembris, detsembris ja jaanuari alguses, mil nädal puhkust alates Helsingist maksab ca 4000 krooni. Tegelike kulutuste teadasaamiseks võib sinna liita kuni 1000 krooni transpordikulusid Tallinnast Helsingisse.

Kuna Soome reisikorraldajaid sõidutavad turiste saarestiku kõigisse kuurortidesse, siis saab Kanaaridele sõita Soomest peaaegu iga päev. Praegu on madalamate hindadega Gran Canaria ja Lanzarote paketid.

Soome turismiajakirja «Matkalehti» reisikorraldajate testi tulemusel osutus kõige parema hinna ja kvaliteedi suhtega Kanaari-paketiks Finnmatkate pakutu.

Hetkel kuum