21. jaanuar 1997 kell 22:00

Eesti ehitushinnaindeks kasvas statistikaameti andmeil 1996. aasta neljandas kvartalis kolmanda kvartaliga võrreldes kaks protsenti.

Võrreldes 1995. aasta sama perioodiga kasvas indeks 15,6 protsenti. Kõige rohkem on neljandas kvartalis kolmanda kvartaliga võrreldes kallinenud ehitusmasinad -- 4,4 protsenti. Materjal kallines kaks protsenti ning tööjõud 1,8 protsenti.

Tööstushoone indeks on neljandas kvartalis kasvanud 2,9 protsenti, korruselamu indeks 2,1, eramuindeks 1,9 ning ametihoone indeks 1,3 protsenti. BNS

Neli aastat Pirita näitusekompleksis peetud rahvusvaheline ehitusmess Rebuilding on tänavu Tallinna kesklinnas Kalevi spordikompleksis.

Messi korraldava firma Expoprojekt tegevdirektor Tiiu Hinnov ütles BNSile, et firma sõlmis detsembris koostöölepingu Kalevi spordikompleksi haldava firmaga Guvatrak.

Messi soodne asukoht kesklinnas, mis hõlmab uut Tallinna spordihalli, Kalevi spordihalli ning Kalevi keskstaadioni, loob Hinnovi sõnul eelduse messi korraldamiseks endisest kõrgema kvaliteediga.

Tänavu 7.--10. maini peetaval ehitusmessil on näitusepinda ligi 10 000 ruutmeetrit, see on jalutuskäigu kaugusel Olümpia hotellist, märkis projektijuht Vilve Virro. Ta lisas, et korraldatud on reguleeritud parkimissüsteem, mis võimaldab Rebuildingul käia ka mitu korda.

Jaanuaris algas järjekordsele messile registreerimine. Seni on oma osavõtust teatanud nelja riigi firmad.

Hinnovi sõnul on ehitustegevus Eestis viimase nelja aastaga plahvatuslikult arenenud. Ta avaldas arvamust, et maareformi lõpetamine ning uued finantseerimise võimalused tekitavad uue ehitusbuumi.

Rebuilding on Eesti suurim ehitusmess, millest möödunud aastal võttis osa 11 riigi 300 firmat. Eestis korraldatakse peale Rebuildingu veel kolme ehitusalast messi: 21. Sajandi Kodu, Eesti Ehitusturg ja Eesti Ehitab.

Expoprojekt on Eesti kapitalil põhinev firma, mis on viiel aastal korraldanud suurima külastajate ja eksponentide arvuga messe. BNS

Aktsiaseltsi EMV 1996. aasta konsolideerimata netokäive oli 350 miljonit krooni ning puhaskasum 16 miljonit krooni. Käesoleva aasta käibeks plaanib AS EMV 420 miljonit krooni. ETA

Hetkel kuum