21. jaanuar 1997 kell 22:00

ASil Neptun küpseb plaan rajada küpsisetehas

Pärnu rikkaim mees Elmar Lepp ütles, et osta plaanitav tootmisliin on nii kiire, et Eesti turu suudaks tehas kahe päevaga täis toota. Kiirtootmisliini maksumuseks hindas Lepp 15--16 miljonit krooni. «Mõistagi sihime turuna Ukrainat, Lätit ja Leedut, kellega Eestil on vabakaubandusleping, aga tõelise kindlustunde annaks ikkagi Venemaa turu avanemine,» sedastas ta.

Lepa sõnutsi oleks küpsisetootmise põhiinvestor Portugali firma Vieira de Castro, kelle esindajatega Lepp kohtub sel nädalavahetusel Saksamaal Kölnis peetaval maiustuste messil.

Lepa sõnul naasis ta hiljuti Kanadast Balti ärinõupidamiselt, kust sai mõtteid veel kolme uue projekti algatamiseks. «Üks neist on prügi ümbertöötamine autokütuseks,» rääkis Lepp. «Investeeringud tuleksid Kanadast. Projekt on aga nii suur, et prügi tuleks kokku vedada peaaegu Ukraina külje alt.» Tema sõnutsi hindasid kanadalased projekti maksumuseks üle miljardi krooni. «Samas suurusjärgus on näiteks Eestis tselluloositehase rajamise maksumus,» kirjeldas Lepp projekti suurust.

«Kanadas tuli jutuks ka ehitusmaterjalide hulgimüük, sellest ideest haarame ilmselt kinni,» lisas ta.

Lepp rääkis veel, et väliseestlastest sõbrad Kanadast pakkusid talle maiustuste ja alkoholi vedu Eestisse, see aga tasub ära vaid siis, kui väliseestlased ajavad välja sobiva kolmekuulise maksetingimuse.

«1996. aastal ostsin ära krundi ja maja Pärnu bussijaama vastas Pikk tn 12, kus asub Neptuni peakorter,» ütles Lepp. Senisele kahele korrusele ehitame kaks veel peale, lisas ta. Ühele neist tuleb väike hotell, mis mahutab ära turismigrupi, teisele planeerime bürooruumid, nentis Lepp.

Neptuni mullune käive oli üle 50 mln krooni ja kasum alla miljoni, sest investeeringuid oli palju, teatas Lepp.

Umbes 40% firma käibest annavad maiustused, 40% kosmeetika ja pesu ning 20% alkohol, mida Neptun toob sisse põhiliselt Lääne-Euroopa riikidest.

Neptunis on üle 80 töötaja, 15 neist Tallinnas.

Hetkel kuum