21. jaanuar 1997 kell 22:00

Keskturu erastamiskonkurss uuele ringile

Esmaspäevasel rahanduskomisjoni istungil otsustati Tallinna linnavolikogule esitada ettepanek korraldada keskturu erastamiseks uus enampakkumine, ütles eile Tallinna linnavolikogu pressinõunik Jaako Väli.

«Kuigi nädal varem oli rahanduskomisjoni töögrupp andnud oma eelistuse Mati Kebina ASile NT Kaubandus, leidis rahanduskomisjon ja linnavara komisjon, et nii ASi NT Kaubandus kui ka Tiiu Silvese ASi Langren pakkumus ei vasta tingimustele,» rääkis Väli.

Väli sõnul leidis linnavara komisjon, et Kebina pakutud investeeringu -- 20,5 miljonit krooni -- eest on võimalik turgu ainult remontida, mitte sinna midagi juurde ehitada. «Silvese plaan ehitada turule peale klaaskuppel tundus komisjonidele ebareaalne,» lisas Väli.

Silves on lubanud turgu investeerida 125 miljonit krooni.

Keskturu erastamiskonkurss kuulutati välja möödunud aasta augustis, suurimad pakkujad olid ASid NT Kaubandus ja Langren vastavalt 30 ja 31 miljoni krooniga.

Enne uue erastamiskonkursi korraldamise võtmist linnavolikogu päevakorda arutatakse turuga seonduv veel kord läbi esmaspäeval rahanduskomisjonis. ÄP

Hetkel kuum