22. jaanuar 1997 kell 22:00

Olümpia müük otsustamata

Erastamisagentuuri nõukogu esimehe majandusminister Jaak Leimanni sõnul vajab erastamisagentuuri nõukogu rohkem informatsiooni riigi ja operaatorfirma vahel sõlmitud Olümpia hotelli rendilepingu kohta.

Leimanni sõnutsi on täiendavat informatsiooni vaja selleks, et teha kindlaks, millistel tingimustel on võimalik hotelli hoone tulevikus maha müüa. Ta lisas, et erastamisagentuur tahab välja selgitada, kui palju praegused hotelli tehtud investeeringud mõjutavad maja tulevast müügihinda.

Erastamisagentuuri peadirektori Väino Sarneti sõnul on erastamisagentuuri ettepanek müüa Olümpia aktsiad sarnaselt Saku õlletehasele, kus osa aktsiaid müüakse agentuuri määratud hinnaga teistele aktsionäridele, osa aga aktsiate avaliku müügi teel. Selliseks erastamisviisiks on Sarneti sõnutsi olemas ka kavatsuste protokolli näol teiste aktsionäride nõusolek. Alternatiivina on Sarneti sõnul võimalik aktsiate müük avaliku enampakkumise teel, kus teistel aktsionäridel on eelisostuõigus. Sarnet ei välistatud ka erastamise edasilükkamist, kuigi ühtegi mõjuvat põhjust tema sõnul selleks ei ole.

Hotell Olümpia erastamisviis tuleb uuesti arutusele erastamisagentuuri nõukogus kahe nädala pärast.

Hetkel kuum