Rootslastele kuuluva Toftani toodang peaks tänavu kasvama 50 000 kuupmeetrilt 100 000 kuupmeetrile ning viima ettevõtte esimest aastat kasumisse.
Saekaatri kuivatus- ja saagimistehnika ei erine Rootsi moodsamate saekaatrite tehnoloogiast, kvaliteedinõuded on kehtestatud Lääne-Euroopa standardite järgi. Enamik toodangut läheb eksporti.
ASi Toftan taga on kolm rootslast, Karl Hedin, Ulf Bergqvist ja Lennart Daniels. Kokku on nad Toftanisse ning äsja Lätis avatud saekaatrisse Vika investeerinud 390 miljonit Eesti krooni. Sellest 100 miljonit omast taskust ning ülejäänu ekspordikrediidi nõukogu garanteeritud laenust ning maailmapanga laenust.
Ühisettevõtte Hebeda kaudu on trio asunud ellu viima Rootsi üht ambitsioonikamat investeerimisprojekti Balti riikides. 40 protsenti Hebedast kuulub Rootsi Thomestole, kes varustab saekaatrit puiduga.
Muidu Eestis otsekui õlitatult kulgenud projekti ainus takistav tegur on olnud keeleprobleem. Seega toimiti Läti saekaatri rajamisel teisiti. Personal sai ametialase väljaõppe ning keelekoolituse Rootsis. Suuruselt on Läti saekaater Toftaniga võrdne.
Pärast edu Lätis ja Leedus kavandab Hebeda saekaatri rajamist Venemaale. See võib teoks saada juba tänavu sügisel. DI
Seotud lood
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele