29. jaanuar 1997 kell 22:00

Kloostri Aita ehib kamin

Kloostri Ait on armas ja stiilne koht. Suurim varandus on kamin. Teine hea leid on klaasist põrand. Hea lahendus on sepised, mis võib-olla pole küll päris hästi õnnestunud. Hea meel on, et uusi materjale on kasutatud. Õige võte on pikad lauad ja pingid, samuti väikesed lauad keset saali. Puidust baariosa on küsitav. Kloostri Aida interjöör pole küll päris punkt i peal, aga kujundaja on olnud õigel teel. Aivar Oja on noor sisearhitekt, kes pole palju mööblit teinud ja võib-olla pole isegi esimest korda tehtuga päris rahul. Kloostri Aida taolise koha mööbel ei pea olema mugav, kuna gooti stiilis polnud mugavusest lõhnagi. Meeleolult hindaksin Kloostri Aita 8--9 punktiga, kõige eest kokku annan 7.

Kloostri Aida interjöör on minu jaoks mitte midagi ütlev. Mulle ei meeldi, et see nii lage on. Isiklikult ei armasta olla nii suures ruumis. Meeldib kamin. Ka eesruumid on korralikud ning kirst on tore. Sisekujunduse lahenduse määrab maja. Kui on vana maja, siis peab olema ka vastav interjöör -- kaasaegne sisekujundus ei sobi. Eriti kehtib see materjalivaliku kohta -- kahhelplaati ju ei pane. Ka ruumiplaneeringu määrab vana maja ise ära: muinsuskaitse tuleb vahele, kui seintega midagi teha. Valgust on Kloostri Aidas piisavalt. Sellist tüüpi koht peab olema mugav, detailid peavad moodustama ühise ansambli, et ei oleks ühtegi võõrkeha sees. Et interjöör on üle keskmise, annan 6 punkti.

Kloostri Aita iseloomustan mitteajaleheliku väljendiga: «päris pull koht». Mulle meeldib seal käia. Interjöör jätab hubase mulje, ehkki on tunda avarust. Seal on ilmselt Eesti suurim kamin, mis ei saakski väiksem olla: mõjuks kökatsina. Mööbel tundub esmapilgul peale vaadates ebamugav, aga tegelikult ei ole sugugi. Mina olen kõrtsides üldiselt raske mööbli austaja, võib-olla pole see küll päris minu stiil. Kloostri Aida interjööriga on meelega nalja tehtud. Võib-olla küll liiga palju, aga mulle see nali meeldib. Sisearhitekt on leidnud julgeid lahendusi. Väga meeldib karastatud klaasiga kaetud auk põrandas, millele inimesed kardavad astuda. Koha sisekujundus on üle keskmise -- annan 8 hindepunkti.

Kloostri Aida interjööris torkab silma, et kokku on sobitatud erinevaid elemente -- sepised, paas, puit jne. Puitu on kasutatud üsna osavasti, ehkki mina oleksin viimistluses nüüd juba teisi materjale kasutanud. Väga hea mulje jättis suur kamin, mis tekitas suures ruumis tõelise turvatunde. Meeldisid sepistatud toolid, mis aga istumiseks olid ebamugavad.

Mulle on hakanud meeldima interjööris värv, mistõttu Kloostri Ait tundus ehk veidi hall, aga sinna ruumi see sobis. Valgustid olid silmatorkavad. Interjööri hinnates tuleb arvestada, et Kloostri Ait ei ole eile tehtud. Samuti tuleb interjööri hindamisel arvestada, kellele koht on suunatud ja kus see asub. Hindepunkte annan 7--8.

Hetkel kuum