4. veebruar 1997 kell 22:00

Viru Rand laiendab oma kalatoodete valikut

Viru Ranna peadirektor Margus Ilmjärv ütles, et projekti eesmärk on peale enda püütud kala töötlemise importida ka teistest riikidest külmutatud kala. Viru Rand töötleb ja pakendab kala ise.

Vahenduskaupa hakkab firma peadirektori sõnul realiseerima esialgu madala kasumiprotsendiga. Esimestel kuudel on imporditud ja seejärel kohapeal pakendatud kalatoodete maht 2--3 tonni kuus.

Viru Rand olulisi investeeringuid uue projekti käivitamiseks pole teinud. «Vahendustegevus muudab meie toodete nimekirja pikemaks,» lausus Ilmjärv.

ASi Dagöfisk direktor Jaanus Berkmann ütles, et konservitootjana tuntud Viru Ranna otsus hakata sisse ostma poolfabrikaate ja neid oma kaubamärgi all turustada võib tuleneda ettevõtte soovist oma riske hajutada. Berkmanni sõnul on Venemaa konserviturg, kuhu Viru Rand oma toodangut ekspordib, suur, kuid samas ka riskantne.

Berkmann lisas, et spetsialiseerumist peetakse kulude parimaks kokkuhoidmise strateegiaks, kuid kui Viru Rand suudab kala vahendada kasumiga, on see hästi.

OÜ Viru Rand eelmise aasta käive oli 260 miljonit krooni ja ta on üks suuremaid Eesti kalatööstusettevõtteid.

Hetkel kuum