6. veebruar 1997 kell 22:00

8. veebruar 1992

Jüri Raidla jagas oma esinemises Eestit tabanud raskused kolmeks. Meid on tabanud nii majandus-, rahandus- kui ka poliitilis-õiguslik kriis. Viimases oleme langenud nii sügavale, et jalad juba põhjas ning hullemaks minna enam ei saa. Rahanduses läheme päris rappa paari järgneva kuuga ning majanduses (mis on teatud inertsi tõttu kuidagi püsinud) oleme põhjas 4--5 kuu pärast, ütles Raidla. Nende kurbade mõtete lõpetuseks märkis eksminister optimistlikumalt, et «kriisi põhjas ära käia» on isegi kasulik, sest pärast seda lihtsalt ei saa enam järgneda muu kui edasiminek.

Tartu maksuameti hinnangul peaks 15. veebruariks tuludeklaratsiooni esitama umbes 40 000 tartlast. 5. veebruariks oli aga välja võetud 5000 ja täidetult tagasi toodud ainult 300 deklaratsiooni, kusjuures deklaratsioone hakati Tartus välja jagama 7. jaanuaril. Kohaliku maksuameti juhataja Maria Kasendi kinnituse kohaselt on põhiosa senistest deklareerijatest palgatöölised. Eraettevõtjaid ning nn ostan-müün-vahetan-tegelasi pole deklaratsioone küsimas käinud.

«Olen sügavalt veendunud, et Dvigatelist saab lähimatel aastatel üks mainekamaid ja rikkamaid ettevõtteid, ja mitte üksnes Eestis, vaid laiemaltki. Ma ei pea fantaasiaks, et meie tehase töötajad hakkavad puhkama Kanaari saartel ja koolitama oma lapsi Euroopa ülikoolides.

Tuletan siinkohal meelde, et Dvigatelil on terve rida tooteid, mida keegi teine terves endises NSV Liidus ei valmista. Näiteks agregaadid aatomienergeetika jaoks jm. /-/ Arvan, et tulevikus teeb Dvigateli firmamärk Eestile au kogu maailmas ning meie tehast hakatakse tundma nagu Volvot Rootsis.» (Dvigateli direktor Vladimir Galkin)

Hetkel kuum