6. veebruar 1997 kell 22:00

Eesti-Läti kalapüügilepe sõlmitud

«Lisaks 1996. aastal sõlmitud merepiiri kokkuleppele on Eesti ja Läti nüüd alla kirjutanud ka vastastikusele kalapüügi lepingule,» kommenteeris Tiit Vähi. Ta lisas, et see on hea kingitus Eesti ja Läti kaluritele.

Andris ?kele märkis, et kahe riigi kalamehed töötavad edaspidi käsikäes ja pooled ei näe enam probleeme selles valdkonnas. «Varem pidasid meie kalurid kala- ehk räimesõda, nüüd seda enam ei tule,» sedastas Läti peaminister.

Eile sõlmitud lepingu alusel saavad Eesti ja Läti kalastusadministratsioonid paika panna tegeliku püügivõimaluste vahetamise varem vaidlusalustes piirkondades, lausus keskkonnaministeeriumi kalanduse osakonna juhataja Lauri Vaarja. «Leping oli vajalik reaalseks koostööks,» toonitas ta.

«Leping annab kindluse ja üle merepiiri mineku võimaluse mõlemale poolele,» lausus Läti transpordiministeeriumi kalastusameti juhataja Normans Rek?tin?. «Läti ja Eesti kaluritel on nüüd takistamatu võimalus püüda räime endises vaidlusaluses piirkonnas,» tõdes ta.

Eesti püüdis 1995. aastal räime 16 255 tonni, eelmisel aastal 11 736 tonni. Läti vastavad näitajad olid 17 016 ja ligi 17 000 tonni.

Hetkel kuum