6. veebruar 1997 kell 22:00

Norralased investeerivad Leetu

Baltic Partners soovib end noteerida Oslo börsi SMB-nimekirjas, kuhu kuuluvad väikesed ja keskmised firmad. Sel nädalal tõstis ta oma aktsiakapitali 20 miljonilt 60 miljonile Eesti kroonile.

Baltic Partnersi investeerimisotsuseid hakkab langetama investeerimiskomitee, kuhu kuuluvad norra ärimehed Bjarne Skeie, Dagfinn Sundal, Magne Reme ja Dag Dolstad.

Otsuste tegemisel kasutatakse firma Baltic Management konsultantabi. Baltic Management esindab Leedus muu hulgas ka Balticum Investment Fundi, mille osanikud on Euroopa arengupank (EBRD), Soome firma Sitra jt.

Lähema aasta jooksul on Baltic Partnersil kavas investeerida Leedu börsil noteeritud firmadesse ja projektidesse kuni 600 miljonit Eesti krooni.

Investeerimisprojekti põhiliseks käivitajaks on ärimees Magne Reme, kes on nii Baltic Managementi kui ka Baltic Partnersi aktsionär ning kellel on seitsmeaastane Leedu-kogemus.

Kuni eelmise aastani nõustas ta Mosvoldi-Ringøeni fondi investeeringuid pikaajalistesse Leedu tööstusprojektidesse. Nüüd tahab Baltic Partners Reme vahendusel Mosvold-Ringøeni investeerimisprojektidega ühineda. DN

Hetkel kuum