11. veebruar 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Leedu valitsus kavatseb subsideerida Leedu toiduainete eksporti välismaale, iseäranis Venemaale.

Peaminister Gediminas Vagnorius ütles, et valitsus kaalub 10--25protsendiliste subsiidiumide kehtestamist, mida hakkab maksma põllumajanduse toetusfond.

Leedu toidukaubad ei suuda praegu idaturul hinna poolest konkureerida. Subsiidiumid kujutavad endast üht komponenti Leedu ja Venemaa vaheliste majandussidemete parandamisel, ütles Vagnorius. BNS

Shell Latvia Ltd kavatseb sel aastal Lätis avada 4 uut bensiinijaama, neist 3 Riias, teatas Shell Latvia peadirektor Pedro Cardenes.

Praegu on Shellil Lätis kümme bensiinijaama.

Tulevikus plaanib Shell enda kätte haarata 15--20 protsenti Läti bensiiniturust. LETA-ETA

Euroopa Liidu Phare programm eraldab Lätile veel 2,6 mln ECUd maareformi elluviimiseks, ütles Phare Läti projekti juht Eric Gilbert.

Projekti teine etapp, mille eesmärgiks on kiirendada maa erastamist ja registrisse kandmist, kestab 1998. aasta märtsini.

Projekti käigus viiakse arvutisse kõik katastriraamatud ja riikiliku metsateenistuse info.

Peamine maareformi takistav tegur Lätis on bürokraatia ja institutsioonide rohkus, mis aeglustab kinnisvara registeerimist. LETA-ETA

Lennureisijad, kes soovivad alustada reisi Riia lennujaamast, peavad nüüdsest tasuma lisaks lennukipileti maksumusele veel 7 latti uut maksu, kirjutab ajaleht Bizness & Baltija.

Uut maksu põhjendatakse sellega, et Riiga on vaja ehitada uus lennujaam ning selleks otstarbeks saadud laenud tagasi maksta.

Maks tuleb tasuda koos lennukipileti ostmisega. Lastele ja alaealistele on maks 3 latti. Maale tagasitulek on esialgu tasuta. LETA-ETA

UPM-Kymmene tõstab tänavu esimeses kvartalis ajakirjapaberi (LWC) hinda viis kuni kaheksa protsenti, teatas kompanii.

LWC on UPM-Kymmene suurim tootegrupp. Aastane tootmismaht ulatub 1,8 mln tonnini. Mullu langes ajakirjapaberi hind umbes 20 protsenti, kuid tänavu on hinnatõusu surve olnud suur, eriti Kesk-Euroopas. STARTEL-BNS

Hetkel kuum