11. veebruar 1997 kell 22:00

Viru Rand kaasab suurinvestorina Maapanga

Kalatööstusettevõtte OÜ Viru Rand juhatuse esimees Endel Pilder ütles, et suunatud emissioonil oli võimalik osaleda nii praegustel osanikel kui ka mitmel finantsorganisatsioonil. Tema sõnul saab esialgsete andmete kohaselt kalatehase suurimaks osanikuks Eesti Maapank, ettevõtte aktsiate kontrollpakk hakkab kuuluma finantsasutustele.

OÜ Viru Rand nõukogu esimees Ants Raatma kinnitas, et tänaseks pole uute aktsionäride ringi peale Maapanga kedagi otsustatud võtta.

Maapanga juhatuse esimees Malle Eenmaa ütles, et Maapank on ka emissiooni korraldaja, st et pank ostab Viru Rannalt emissiooni välja ning müüb osa aktsiaid edasi. Eenmaa sõnul otsustab pank järgmise nädala alguseks, kui suure osa emissioonist jätab pank enda kätte ehk kui suureks kujuneb panga osalus Viru Rannas.

Eenmaa lisas, et emissioonil müüdavate aktsiate hind pole veel määratud. Emissiooni tulemused kinnitab Viru Ranna juhatus reedel.

OÜ Viru Rand ja Eesti Maapank on omavahelistes ärisuhetes mitu aastat, kalatööstus on ka omaaegse Virumaa Kommertspanga asutajaliige.

OÜ Viru Rand juhatuse esimees Endel Pilder kuulub ka Maapanga nõukogusse. Praegu on Viru Rannal Maapanga aktsiaid ligi kolme miljoni krooni väärtuses, lisaks ostis Viru Ranna sidusfirma Viru Dan Trading mullu 7,5 miljoni krooni eest Maapanga aktsiaid.

Endel Pilder lausus, et omandivormi muutmise vajadus tekkis soovist laiendada omakapitali ning kaasata täiendavaid investeeringuid viie tehase moderniseerimiseks. Tema sõnul on aktsiaselts avatum omandivorm, milles on omanikel kergem oma osalust võõrandada.

ASi Hiiu Kalur nõukogu esimehe Heino Priimägi sõnul on konkurentettevõtte samm suurte investeeringute kaasamisel tähtis otsus. «Numbrid on küll tõsiseltvõetavad, küsimus on aga selles, millised on seal taga omanikumängud,» nentis ta.

OÜ Viru Rand on Eesti suurim kalatööstus, mille 1996. aasta käive ulatus 260 miljoni kroonini ning prognoositav kasum ületab viit miljonit krooni.

Seniajani kuulus osaühing Viru Rand 900 osanikule, ettevõtte osakute kontrollpakk oli 20 eraisiku käes.

Hetkel kuum