16. veebruar 1997 kell 22:00

Eesti Näituste aktsia muutumas likviidsemaks

Märtsis toimuval aktsiaemissioonil emiteerib Eesti Näitused 400 000 uut lihtaktsiat, 10kroonise nimiväärtusega aktsia müügihind on 60 krooni.

«Usutavasti saab Eesti Näituste aktsia pärast emissiooni likviidsemaks, kui ta seni on olnud. Seniajani on madal likviidusus olnud põhjuseks, miks Eesti Näituste aktsiaga kauplemine on muutunud eriti vaikseks viimase paari kuu jooksul. Emissioon peaks aktsia atraktiivsust suurendama,» ütles Hansapanga peaanalüütik Katrin Kaarli.

Forekspanga peamaakler Tõnu Vanajuur märkis, et investoritel on küll aktsia vastu teatav huvi, aga üldjuhul on põhitähelepanu köitnud oodatavad Eesti Gaasi ja EMEXi aktsiate müügid.

Samuti oodatakse turule Standardi, Klementi ja kindlustusseltsi Leks aktsiaid.

Katrin Kaarli hinnangul ei tohiks oodatavad suuremad aktsiamüügid Eesti Näituste aktsiaemissiooni varjutada, sest Eesti Näitused korraldab emissiooni Eesti Gaasi erastamisest veidi varem.

Kaarli sõnutsi on paljud investorid huvitatud otseinvesteerimise võimalustest, Eesti Gaasi erastatakse aga EVPde eest. See tähendab investoritele kahekordset investeeringut, kuna enne aktsiate ostmist peavad nad ostma erastamisväärtpabereid.

Turg on juba mitu kuud pikisilmi oodanud uute aktsiate tulekut ja uue likviidsuse teket, lausus Kaarli.

Tema sõnul oli eelmise aasta lõpu aktsiate hinnatõus põhjustatud sellest, et puudus aktsiate vaba kogus, mida oleks võimalik osta, lisas Kaarli.

Katrin Kaarli pidas väheusutavaks, et aktsia oma positsioone turul oluliselt muudab, sest tegemist on väikese ettevõttega, seda eriti käibe poolest.

Usutavasti emissiooni hinnatase näitab, et aktsia endine hind võib taastuda ja seetõttu inimesed selle soodsa hinnaga ka ostavad, ütles Kaarli.

«Kui praegu on investoreid, kes ostavad aktsiat 65 krooniga, teades, et varsti on seda võimalik teha 60 krooniga, siis nähtavasti mingisugune huvi selle aktsia vastu on,» ütles Kaarli.

Eesti Näituste aktsiakapital on 12 miljonit krooni.

Hetkel kuum