16. veebruar 1997 kell 22:00

Kadaka turu peahoone valmib tänavu novembris

Leinemann ütles, et praegu pole veel selge, kas hoone ehituseks tuleb ka pangalaenu võtta. «Meil on suusõnaline kokkulepe Hansapangaga ja kui vaja, saame sealt laenu,» lisas ta.

Uude turuhoonesse tuleb ligi 10 000 ruutmeetrit müügipinda ja 800--1000 müügiboksi. Ühe müügiboksi suurus peaks Leinemanni sõnul olema kuni 20 ruutmeetrit. Hoonet ehitab AS Mõigu EK Ehitus.

Leinemanni kinnitusel saavad tulevases turuhoones müügiboksi rentida need praegused turukauplejad, kellel äri paremini läheb ja kes turukorrast eeskujulikult kinni peavad. «Meie eesmärk on garanteerida töökohad enamikule praegustele kaupmeestele, sest hoone ehitatakse ju nendelt endalt laekunud raha eest,» ütles Leinemann.

Praegu on Kadaka turul ligi tuhat kauplemiskohta ja seal tegutseb Leinemanni sõnul kuni 600 erinevat firmat. Kümme protsenti kauplejatest on eraisikud. Turg annab tööd umbes tuhandele inimesele.

Leinemanni sõnutsi lammutatakse pärast turuhoone valmimist kasvuhooned ja nende asemele rajatakse turu esialgse detailplaneeringu alusel parkla, mis peaks valmima jõuludeks. Kaugemas tulevikus näeb detailplaneering veel ühe turuhoone ehitamist.

Nõmme turu omanik ja keskturu direktor Mati Kebina kinnitas, et suhtub konkureeriva turu ettevõtmistesse positiivselt ja ei karda, et senised Nõmme turu kliendid hakkaksid rohkem Kadaka turul käima.

«Kavatsen ka ise suvel alustada uue turuhoone ehitamist Nõmme turul,» ütles Mati Kebin.

Kebina sõnul on Nõmme turuhoone ehituse algus veninud lahendamata maaküsimuste tõttu.

Hetkel kuum