Urmas Suklese sõnul ehitati Fra Mare tervisekeskus omanikfirma ASi Heal viie aasta jooksul teenitud kahe miljoni kroonise kasumi ja Ühispangast võetud 18 miljoni kroonise laenu abil. Ühispangast võetud laenu pandiks on 1,02 miljoni kroonise aktsiakapitaliga ASi Heal kogu vara.
Pangalaenu tasuvusajaks on planeeritud kümme aastat ja laenu tagasimaksmist alustatakse kohe, ütles Sukles.
ASi Heal juhatuse esimehe Maret Suklese sõnul kuulub Healile veel Bergfeldti mudaravila, kuhu investeeritud pool miljonit krooni on tänaseks tasa teenitud.
Haapsalus tegutsevate sanatooriumide täituvus oli eelmisel aastal ligi 80 protsenti. Hea külastatavus ja käibe suurenemine andsid alust arvata, et ka kolmas tervisekeskus ei jää tühjaks, ütles Fra Mare projektijuht Ingrid Talving.
Maret Suklese sõnul on tervisekeskus orienteeritud eelkõige välismaalastele. Pakutavaid teenuseid saavad kasutada ka kohalikud elanikud. Venemaa oleks meile tulevikus väga hea partner, takistusi tekitavad viisaprobleemid, ütles Maret Sukles.
Lisaks mudaravilale hakkab Fra Mare tegutsema ka tervise- ja puhkekeskusena. Kompleksis on restoran, baar, jõusaal, nõupidamistesaal, bassein, saunad ja kauplus. Sanatoorium tegeleb muda- ja vesiravi, parafiinravi ja elektriraviga.
Seotud lood
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.