18. veebruar 1997 kell 22:00

Kiirustamine tekitas vigu

Endist Merekooli ühiselamut kodakondsus- ja migratsiooniameti bürooks renoveerides vahetati välja peaaegu kõik peale hoonekarbi. Trepid jäeti vanad. Hiljem selgus, et needki ei vasta nõuetele.

Hoone renoveerija Kontekt Int valiti välja konkursi alusel. Kodakondus- ja migratsiooniameti haldusosakonna juhataja Illar Ehala sõnul selgus konkursi võitja keskmise hinnaga. «Osad pakkusid kõvasti alla, kuid selle eest poleks ka ehitist olnud,» selgitas ta valiku põhimõtet.

Kuna riigiamet soovis kiiresti sisse kolida, otsustati projekt teha paralleelselt tööde käiguga. Kiirustamise käigus ei pööratud piisavalt tähelepanu hoone treppidele. Tööde lõppjärgus selgus, et viiendal korrusel on trepi astmed 4--5 cm kõrgemad. Treppe vahetada pole enam võimalik. Et saada töökaitse inspektsioonilt sissekolimiseks luba, peab trepi astmed ära märgistama, rääkis Ehala.

Ka ruumide valgustus ei oleks töökaitseinspektsioonile olnud meele järgi. Kontekt Int avastas kontrollmõõtmisel lubatust madalama valgustatuse. Praegu oodadakse Kontekt Inti esindaja ütlusel kodakondsus- ja migratsiooniameti peadirektori kooskõlastust tema kabineti uuele valgustuse projektile. Seejärel muudetakse kõigi büroo ruumide valgustus nõuetekohaseks.

Kiirustamisest tekkinud ootamatute apsakate tõttu on esialgne kodakondsus- ja migratsiooniameti sissekolimise aeg lükkunud jaanuari lõpust märtsi.

Hetkel kuum