18. veebruar 1997 kell 22:00

Paide mööblitootja Vitrinia sai rahasüsti

Finantseerimisfirma Tempelman Financial Services AS sõlmis 20 mln kroonise toetuslepingu Paide mööblifirmaga AS Vitrinia, kes saadud raha abil valmistab täispuitmööblit Rootsi ostjatele.

Kaks aastat tagasi loodud Vitrinia teeb täispuidust sektsioonmööblit, millest enamus müüakse Rootsi.

Vitrinia tegevdirektor Toivo Kukk lausus, et lisaks Skandinaaviale müüb firma väiksemaid koguseid mööblit ka Saksamaale ja Hollandisse. Kogu tehase toodang läheb ekspordiks, lisas Kukk.

Rootsi kapitalil põhineva Tempelmani osa on ekspordivõimeliste, ent käibekapitali probleemidega ettevõtete toetamine. Pärast tootja ja kauba ostja tausta kontrollimist ning kindlust, et toodetud kaup ka ostja leiab, saab ettevõte käiberaha, mille kauba müümise järel Tempelmanile tagastab. Vitrinia on esimene Eesti firma, millega Tempelman seni toetuslepingu on sõlminud.

Saja töötajaga Vitrinia mööblitehas asub endise Paide MEKi tootmishoones, mille AS Paide Mööbel kaks aastat tagasi erastas. Vitrinia 50 000kroonine aktsiakapital jaguneb Paide Mööbli ja Rootsi erafirma Ab Arboretum vahel võrdselt.

Samal aadressil asuv Paide Mööbel on Eesti erakapitalil põhinev firma, mille aktsiakapital on 720 000 krooni. Omanike sõnul ühinevad Vitrinia ja Paide Mööbel selle aasta jooksul.

Vitrinia plaanib tänavu mööblit valmistada 35 miljoni krooni eest. Firma eelmise aasta käive oli 20 miljonit krooni.

Kasumit Toivo Kukk nimetada ei soovinud, sest firma bilanss on audiitori poolt kinnitamata. ÄP

Hetkel kuum