25. veebruar 1997 kell 22:00

Hansa Erastamise Investeerimisfond

Hansa Erastamise Investeerimisfond on kinnist tüüpi investeerimisfond, mille eemärgiks on anda investoritele võimalus investeerida erastatavate ettevõtete aktsiatesse, kasutades selleks nii raha kui erastamisväärtpabereid. Algselt ainult Eesti ettevõtete erastamisel osalenud fond on tänaseks laiendanud oma tegevust ka Lätti ja Leetu.

Eile algas Hansa Erastamise Investeerimisfondi kolmas emissioon mahuga 400 000 aktsiat.

Emiteeritavate aktsiate hind on 34 krooni või 145 EVP-krooni. Emissioon kestab kuni 7. märtsini. Fond on asutatud 26. jaanuaril 1995. aastal.

- nimi: Hansa Erastamise Investeerimisfondi aktsia

- ISIN-kood: EE0000001238

- tüüp: kinnine fond

- omandivorm: eraettevõte

- nimiväärtus: 100 kr

- aktsiate arv: 879 565

- aktsionäre: 710

- börsil registreeritud: jah

Mõlema senitoimunud emissiooni maht oli 400 000 aktsiat. Esimesel, 1. maist kuni 31. juulini 1995 toimunud emissioonil müüdi 220 333 aktsiat ja teisel, 1. veebruarist 15. märtsini 1996 toimunud emissioonil 658 732 aktsiat. Seega märgiti II emissioon 1,65kordselt üle.

Fondi varasid haldab Hansa Aktivate Juhtimise AS ja depoopank on Eesti Ühispank. Haldava ettevõtte juhataja on Raul Malmstein.

Fondi tegevusega kaasnevad riskid: -- kuna suur osa investeeringutest tehakse erastamisväärtpaberites, oleneb fondi edukus suuresti erastamisele tulevate ettevõtete loetelust; -- erastatavad ettevõtted ei pruugi kohe erastamisjärgselt saavutada erilist likviidsust; -- Fondi tootlus ega aktsiate likviidsus ei ole garanteeritud ning fondi investeeringute väärtus võib aja jooksul nii kasvada kui kahaneda.

Fondi aktsiad on järelturul vabalt võõrandatavad. Alates möödunud aasta septembrist on nad noteeritud ka Tallinna väärtpaberibörsi fondinimekirjas.

Fondi nõukogusse kuuluvad Rain Lõhmus (nõukogu esimees), Targo Raus, Otto Tamme, Jüri Vips, Ignar Fjuk, Auli Kumpulainen ja Valve Kirsipuu. Fondi juhataja on Peeter S. Treialt.

Fondi eesmärk on leida ning investeerida kõrge kasvupotentsiaaliga ettevõtetesse, taotledes maksimaalset kapitalikasvu üldjuhul pikemas perspektiivis. Vastavalt oludele võib fond investeerida ka ettevõtetesse väljaspool Eesti Vabariiki, tingimusel, et investeering on seotud erastamisega kas Eestis, Lätis või Leedus.

Hetkel kuum