25. veebruar 1997 kell 22:00

Meediakorp katkestas meediapaketi müügi

Ekspress Grupi peadirektori Gunnar Kobini väitel pole meediapaketi müük veel lõppenud, kuigi paar päeva varem kinnitas ta vastupidist informatsiooni. Meediapaketi põhimõtte järgi sai klient Hans H. Luigega seotud reklaamikanalites suuremat allahindlust, mida vähem ta teistes reklaamikanalites ennast reklaamis.

Gunnar Kobini väitel peab ta praegu läbirääkimisi ühise reklaamipaketi pakkumiseks 14 firmaga, kelle hulgas on ka mitmeid autofirmasid. Kobini nimetatud firmade hulgas olnud ASi Asmeri Ärikeskus reklaamijuht Margus Malm ütles, et nende firma ei pea mitte kellegagi ASist Meediakorp läbirääkimisi ei meediapaketi ega mõne muu reklaamiteenuse ostmiseks. «Ostame Eesti Ekspressist ja Eesti Päevalehest reklaamipinda vastavalt oma vajadustele, mingi pikaajalise lepingu sõlmimisel või paketi ostmisel ei näe ma mõtet,» lisas ta.

ASi Info-Auto omanik Viktor Siilats ütles, et läbirääkimised meediapaketi asjus on lõpetatud, kuna ta ei olnud huvitatud enda sidumisest ebasoodsa lepinguga. «Leping oleks sõlmitud aastaks ja mul poleks olnud mingit õigust seda varem katkestada,» seletas Siilats.

Reklaamiagentuuri Kolm Karu juhatuse esimees Olav Osolin ütles, et meediapaketi pakkumise lõpetamise põhjus võib peituda Hans H. Luigele kuuluvate väljaannete omavahelistes vastuoludes. «Võimalik, et asi lõppes sellepärast, et Eesti Ekspress hakkas endale liiga suurt osa nõudma,» lisas ta.

Eesti Päevalehe peadirektori Hando Sinisalu sõnul on Meediakorpi pakutud meediapakett muutunud spetsiifilisemaks ja hõlmab nüüd vähem meediakanaleid. Ühe koostöö näitena tõi ta Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe ühised kinnisvara- ja automüügi reklaamiprojektid.

Sinisalu väitel ei pea klient end reklaamima kõigis Hans H. Luigega seotud meediakanalites, vaid võib kasutada neist ainult kahte. «Piirid on muutunud vabamaks ja igale kliendile lähenetakse individuaalselt,» kinnitas ta.

Hans H. Luik kontrollib peale Eesti Ekspressi ka Eesti Päevalehte, Õhtulehte, Raadio Kukut koos kohalike raadiojaamadega, Raadio Uunot, Raadio 100 ja mitmeid ajakirju. Kõiki neid meediakanaleid haldab AS Meediakorp.

Hetkel kuum