25. veebruar 1997 kell 22:00

Tiskre on tähtaegadega kimpus

Uue elamurajooni projektijuht, ASi Kodumajagrupp direktor ütles, et esimese ehitusetapi graafikust mahajäämuse on tinginud ehitusfirmade mittekinnipidamine lepingust. «Oleme tellijana mõneti ehitajates pettunud, nii tähtaegade kui kvaliteedi osas,» märkis Urmas Laur.

Lauri sõnul on ehitajad oma võimeid üle hinnanud ja Kodumajagrupp saab rahule jääda ainult ühega kolmest peatöövõtjast. «Kavatseme elamupiirkonna teise etapi rajamisel ühe firmaga kindlasti koostööd jätkata, teiste osas on see lahtine,» ütles Laur. Ta ei soovinud aga öelda, kes peatöövõtjatest on tellija lootusi petnud.

Tiskre elurajooni rajamisel on peatöövõtjad aktsiaseltsid Wiklar, EKE Ehitus ja Kose Ehitus. EKE Ehituse direktori Aadu Aaviku väitel pole hilinemine ainult ehitajate süü.

Wiklari direktori asetäitja Raimo Jaaksoo sõnul on hoonete valmimisega hättajäämine tingitud tellijate soovide muutumisest. «Paljud majaomanikud tahavad ehituse käigus muuta näiteks akende asukohta või kasutada teisi sisustusmaterjale,» põhjendas ta.

Tiskres valmiva 28 elamu ehitusmaksumus on 50 miljonit krooni. Kodumajagrupp on elamurajooni infrastruktuuri investeerinud Urmas Lauri kinnitusel 21 miljonit krooni.

Kodumajagrupi müügiesindaja Heidi Pihlaku sõnul on 28 elamust tänaseks maha müüdud 24. «Oleme rohkem tegelenud juba teise ehitusetapi majade müügiga, seetõttu jäid neli maja veidi unarusse,» lausus ta.

Müügiesindaja sõnul tahtsid paljud alguses ise endale Tiskres maju ehitama hakata. «Eelistasime siiski ühist valmimistähtaega omavaid ehitusfirmasid, vastasel korral võib juhtuda, et üks perekond elab oma majas sees, teised alles ümberringi ehitavad,» rääkis Pihlak.

Urmas Lauri sõnul on Tiskre uutesse majadesse praegu sisse kolinud kolm perekonda. «Sisuliselt tuleb iga nädal üks perekond juurde,» lisas ta.

Lauri ütlusel valmistatakse teise etapi ehitusplats ette aprilli alguseks. «Ehitus algab mais, siis on krundid välja mõõdetud ja vundamendiaugud valmis,» lausus ta.

Sel aastal ehitatakse Tiskresse peale lõppjärgus olevate majade veel 40 elamut. Teisel ehitusetapil valmivatest majadest on 12 juba müüdud. Järgmistes ehitusjärkudes on Kodumajagrupil kavas nõudluse puhul ehitada ka ridaelamuid. Tiskre elamurajoon peaks valmis saama 2000. aastal.

Kodumajagrupi aktsiakapital on kaheksa miljonit krooni, mis jaguneb seitsme investeerimisfirma ja ühe eraisiku vahel.

Hetkel kuum