3. märts 1997 kell 22:00

ERA Pangalt esimene Eesti panga oma krediitkaart

Alates veebruarikuust seoti ERA Panga kaart arvelduslaenuga, mistõttu panga deebetkaart muutus samal ajal ka krediitkaardiks. Lahtiseletatult tähendab see seda, et ERA Pangaga arvelduskrediidi lepingu sõlminud eraisikud võivad nüüd 3000--20 000 krooni suuruses summas iga kuu oma pangakonto miinusesse lasta. Iga pangale võlgu oldud päeva eest tuleb võlasumma pealt tasuda 0,05 protsenti intresse. Arvelduslaenu saamiseks on vaja ühe juriidilise või kahe eraisiku käendust, sobib ka sihtdeposiit.

«Eraisiku arvelduskrediit on mõeldud stabiilse sissetulekuga inimestele, kes saavad panga abil katta oma lühiajalisi kulutusi,» ütles ERA Panga juhatuse esimehe nõunik Rein Mäll. Tema sõnul pole eraisiku kogu palga kandmine ERA Panga kontole arvelduskrediidi saamise eeltingimus, küll aga soodusasjaolu.

Arvelduskrediidi leping sõlmitakse esialgu kuueks kuuks ja lepingutasu on 100 krooni. Lepingu sõlminu saab ERA Panga kaardi tasuta.

ERA Pank on tänaseks välja andnud ligi 1400 oma panga kaarti. «Alates möödunud aasta juulist saab meie panga kaarti kasutada maksevahendina 180 maksekohas, kus on üleval Visa makseterminaalid,» ütles ERA Panga pangakaartide spetsialist Raimond Russak. Tema sõnul on ERA Panga kaarti alates 25. veebruarist võimalik ristkasutada Hansapanga ja Hoiupanga sularahaautomaatides, mida on Eestis praegu kokku 140. ERA Panga ainus sularahaautomaat töötab Tartus panga peakontoris ja maikuus käivitatakse sularahaautomaat ka panga Tallinna regioonikeskuses.

ERA Panga turundusosakonna juhataja Signe Kaurson ütles, et jõuludeks loodab pank välja anda rohkem kui 5000 pangakaarti.

Era Pank on praegu ainus Eesti pank, mille peakorter ei asu Tallinnas. Pangal on ligi 17 000 klienti, kellest kaks kolmandikku eraisikud.

Hetkel kuum