3. märts 1997 kell 22:00

Hamburgi lennatakse Tallinnast keskmiselt viis korda päevas

Hamburgi külastamiseks tuleb lennutranspordile arvestada ca 5000 krooni.

Enim erinevaid hinnavariante Eesti elanikele pakub Estonian Air. Nende plussiks on kõige lühem lennuaeg. 5140kroonine pilet on neist kõige vabamate reeglitega: minimaalset kohalolekunõuet pole, pilet kehtib kolm kuud. Pilet tuleb välja osta vähemalt neli päeva enne väljalendu. Selle hinna puhul on kuupäeva muutmine lubatud enne reisi algust.

Kuni 19aastastele noortele ja kuni 26aastastele üliõpilastele kehtib siin 25% hinnaalandus, millest lähtuvalt maksab pilet 3855 krooni. Kuni 12aastased saavad pileti poole hinnaga.

357 dollarit maksev Estonian Airi pilet tuleb välja osta 7--14 päeva enne lendu. Sihtpunktis tuleb viibida öö vastu pühapäeva. Muudatusi mittelubav pilet kehtib ühe kuu. Kuni 12aastastele maksab pilet ca 2410 krooni.

Ka odavaim, 3390 krooni maksev Estonian Airi pilet on mõeldud vaid Eesti elanikele. Pilet tuleb välja osta vähemalt kuu enne väljalendu ning kohal peab viibima öö vastu pühapäeva. Pilet kehtib ühe kuu ja muudatusi teha ei tohi. Lastele mõeldud 33% hinnaalandus teeb pileti hinnaks 2270 krooni.

SASi ja Finnairi pilet on sama hinnaga, vaid vahepeatused on erinevad ning lende Estonian Airiga võrreldes märgatavalt rohkem. Nende puhul peab viibima Hamburgis öö vastu pühapäeva. Finnairi pilet kehtib kolm kuud, SASil pool aastat.

Kui Finnairil maksab tagasisõidukuupäeva muutmine 50 dollarit ehk ca 675 krooni, siis SASil pole muudatused lubatud. Mõlema piletiga on lubatud pikemad vahepeatused.

Kuni 12aastased saavad poole odavama pileti. Finnairi noortehind on 4800 krooni, SASil mõnevõrra soodsam, 4500 krooni.

Keskpäeval startiv Lufthansa nõuab sihtpunktis viibimist ööl vastu pühapäeva. Pilet kehtib kolm kuud, peatused ja muudatused pole lubatud. Kuni 25aastaste pilet on 15% odavam, kuni 12aastastel 50% odavam.

Malevi pilet on küll kõige vabamate tingimustega, ent ka kõige kallim ja pikima lennuajaga. Kuus kuud kehtiva piletiga pole minimaalset kohalolekunõuet. Piletit võib muuta ning ka viisavabas Budapestis peatuda. Lastepilet maksab 3163 krooni.

Äriklassis, nagu tavaliselt, kohaloleku aja ja muudatuste suhtes piirangud puuduvad. Lastele on pilet 50% odavam, noortele 25%.

Rongi- ja bussivariandid on kahtlemata kõige odavamad, ent need nõuavad rohkem teelolekuaega. Bussidest on odavaim sõita ümberistumisega Riias. Berliini variant on veidi kulukam ja aeganõudvam.

Hetkel kuum