3. märts 1997 kell 22:00

Livikol oli kehv aasta

Liviko finantsdirektor Tiit Õim selgitas, et 1995. aasta lõpus jõustunud alkoholiaktsiisi seadus, mis tõstis piirituse liitri aktsiisi 115 kroonini, lõi soodsa pinnase illegaalse alkoholi levikuks.

Liviko majandusnäitajad aga halvenesid tema sõnul möödunud aasta esimesel poolel sedavõrd, et firma oli makseraskustesse sattumise äärel ning olukorrast pääsemiseks tuli kasutada pangakrediiti.

Aasta jooksul vallandati 42 töötajat ning sulgeda tuli Gonsori tänaval asuv esinduskauplus.

EMORi uuringu andmeil kasvas illegaalselt müüdud viina ja piirituse turuosa 1996. aasal kuni juulini, mil salaviina turuosa moodustas 46%. Liviko viina turuosa oli sel ajal 35%.

1996. aasta teisel poolel vähenes tolli ja politsei töö tulemusel illegaalse alkoholi osakaal turul 20 protsendini ning Liviko turuosa viinaturul kasvas augustiks juba 60 protsendini.

Tiit Õim ütles, et möödunud aasta teisel poolel oli Liviko müügimaht ligi 1,4 korda suurem kui esimesel poolaastal ja see on tema sõnul kõnekas fakt möödunud aastal valitsenud olukorra kohta.

Sellel aastal plaanib firma 560 miljoni krooni suurust netokäivet ning otsib ekspordi laiendamise võimalusi Ukrainas ja Venemaal.

Möödunud aasta lõpus erastati riigi omanduses oleva ASi Liviko aktsiatest 5%. 10 krooni suuruse nominaalhinnaga aktsia turuhind on praegu umbes 140 krooni.

Liviko on selle aasta erastamisprogrammis. Liviko juhatuse esimehe Udo Themase sõnul ei ole praeguseks veel valitsuses lõplikult välja töötatud Liviko erastamise plaani ning seetõttu ei ole ka teada, kuidas aktsiaid müüakse.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet on varasemas intervjuus öelnud, et Liviko aktsiad võiks kõik avaliku müügi teel EVPde eest erastada.

Hetkel kuum