5. märts 1997 kell 22:00

Tex-Mexis on stiilivääratusi

Ervini Tex-Mex restoran

Hinne: 6 punkti

Tallinn Tartu mnt 50

sisekujundus omanikelt

Pubilaadse Ervini Tex-Mexi sisekujunduses on tüüpiliselt 60% võimalustest kasutatud, 40% lastud minna nii, kuidas läheb. Ruumilised eeldused kihvtiks kohaks on olemas, kuid neid ei ole osatud ilmkalt ära kasutada. Pikk talalaega ruum sobib pubiks hästi, ent toolid-lauad ja laudlinad on ära unustatud ning stiilist väljas. Tüüpiliselt on sellises kohas suured vilkuvad coca-pudelid. Suures ruumis ei hakka sombreerod, vankrirattad jms «nänn» silmagi. Selles osas meeldib ameerikalik Diesel Boots enam. Taldrikud olid omapärased, valgustid viletsad. Baariruum oli kole nagu söökla. Kollase-pruuniruuduline põrand oli talutav. Muude elementidega konfliktis olid täisklaasuksed. Hinne on 3 punkti.

Ervini Tex-Mex restorani interjöör on vaba ja sõltumatu, seadmata kohustusi riietusele ja käitumisele. Kohustuseta interjöör läheb tänapäeval noortele hästi peale. Huvitavad leiud olid seinal rippuvad sombreerod ja vankrirattad. Üldse ei meeldinud plastmassist kaktused ja sissekäik. Ruum on planeeritud suure hulga külastajate vastuvõtuks, kuid ka väiksema seltskonnaga on võimalik eralduda: saab istuda kahekesi ja kümnekesi. Mööbel polnud ebamugav, kuid Mehhikost kaugel. Laudadel olid ruudulised linad, mis olid kortsus. Lauagarnituur ei mõjunud eemaletõukavalt; ei arva, et see peaks olema teistsugune. Laste mängunurk oli vahva. WCd olid korralikud. Hinne 6 punkti.

Ervini Tex-Mex restorani interjöör on Mehhiko koha kohta liigagi hea. Tõeline Mehhiko koht on tehtud vähemate vahenditega ja mitte nii steriilne. Et oleme Eestis, siis on see koht täpselt selline, nagu ta on. Restoran on hubane ja seal on kodune istuda. Hubaseks teeb interjööri seintel olev butafooria. See on küll tavapärane ja veidi kit?ilik viis teha mõni koht millegi sarnaseks, aga vaieldamatult oleks ruum ilma butafooriata kõle. Ainsa negatiivse joonena tooksin välja selle, et suhteliselt suur ruum võiks olla liigendatum. Suurema seltskonna või kinni pandud peo korral on selline ruumiplaneering omal kohal. Ei mäleta, et mööbel oleks häirinud, järelikult oli kohane. Valgustus on sobivalt hämar. Hinne 8 punkti.

Eesti oludes on Ervini Tex-Mex restorani interjöör originaalne, juures on Ladina-Ameerika hõngu. Mõnus ja rahulik koht. Mõned sisustuselemendid on säilinud vanast poeaegsest interjöörist. Ruumiplaneering on hea: on bändikoht, laudade vahel on piisavalt ruumi. Väikesed lauad on mugavad, pikki pinke ei saa nihutada. Eesti inimese jaoks on värvid kirkad. Sellega ei ole harjunud, kuid uute trendide vastu ei ole sugugi. Valgustus on hämar -- ei pea ju restoranis raamatut lugema. Garderoob on korralik, vaid lahtiriietusruum on väike, kui grupiga minna -- tekib segadus. Kuna ise tegelen ripplagedega, siis on silma torganud, et baari kohal on need üsna imelikud. Ventilatsioon on paranenud. Hinne 8 punkti.

Hetkel kuum