6. märts 1997 kell 22:00

Eesti turg uuele tasemele

Võrreldes lääne kommertspankadega on see oluliselt suurem, kuid Uudami sõnul ei ole Eesti pankade hindamisel võimalik tõmmata paralleele lääneriikidega.

«Kui pank prognoosib ja täidab eelmise aastaga võrreldes kaks korda suuremat kasumit ja sama võib juhtuda ka järgmisel aastal, siis on loogiline, et aktsiate hinnad kallinevad sellises tempos. Seetõttu ei saa paralleele tõmmata lääne pankadega, kus kasumitootlus aastas suureneb võib-olla 5--10%,» kinnitas HF Arenduse juhataja Margus Uudam.

Uudam ütles, et Eestis kehtib endiselt liideraktsia teooria, mille kohaselt tõusev Hansapanga aktsia veab endaga kaasa ka teised väärtpaberid.

Hansapanga aktsia sulgemishind tõusis eile 78,75 krooni ehk 4,2 protsendi võrra ja saavutas 215,75 krooni taseme.

Forekspanga peamaakleri Tõnu Vanajuure sõnul võib Hansapanga aktsia eilse hinnatõusus suures osas panna lääne turgude arvele.

Börsipäeva suurim tõusja oli eile börsil noteeritud ettevõtetest Hoiupanga aktsia. Hoiupanga aktsia sulgemis-hind kerkis kolmapäevasega võrreldes 5,05 krooni .

Enim kaubeldi eile börsil Forekspanga aktsiaga, mille käive oli 20 mln krooni.

Tõnu Vanajuur kinnitas, et turg tõuseb veel eile avaldatud suuremate kommertspankade kasuminumbrite eufoorias. Uudami sõnul annab Läti ja Leedu börsi käitumine alust arvamuseks, et kapital on sealt tagasi tõmbumas ning võimalik on selle paigutamine Eesti turule.

Tallinna väärtpaberibörsil sooritati eile 368 tehingut. Tehingute koguläive oli 64,6 mln krooni.

Vabaturul sooritati 215 264 aktsiaga 77 tehingut, mille kogukäive oli 6,7 mln krooni.

Hetkel kuum