6. märts 1997 kell 22:00

Pankrotistub Mardi Matkabüroo Saaremaal

Raag rääkis, et Mardi majanduslike raskuste peamiseks põhjuseks sai Eesti käibemaksuseadus, mis paneb eesti- ja välismaised reisikorraldajad ebavõrdsesse olukorda. «Hotelliteenuse 0% käibemaksumäär ekspordi korral teeb majutusteenuse Eesti reisibüroodele võrreldes välismaistega 18% võrra kallimaks,» lausus Raag.

Raagi sõnul oli teine majanduslike raskuste põhjus probleem omanikega. «Oleme turu kaotanud, kuna teised reisibürood müüvad kõik ka pileteid, meie ei müünud,» lausus ta. «Meie ainuke tegevus oli Eesti turismitoote müük, siin see koer ongi maetud,» lisas Raag.

Pankrotiavalduse andis Saare maakohtusse omanike nimel Jüri Raag. Raagi sõnul firmal varasid ei ole, pangakontod on tühjad ning võlad kõik lootusetud. Ta tõdes, et enne firma pankrotiavalduse esitamist prooviti aktsiaid müüa, kuid see ei õnnestunud.

Raagi sõnul on reisibüroo väikeste summade -- tuhandete kroonidega võlgu mitmele firmale, suurim võlg on 40 000 krooni. «Kogu Mardi kohustuste suurus on pool miljonit,» lausus Raag.

AS Mardi on peale mandrifirmade võlgu ka mitmele Saaremaa majutusasutustele. Näiteks hotellide Männikäbi ja Tammetõru omanikule AS Saare Hotell on Mardi võlgu 40 000 kr. ASi Saare Hotell raamatupidaja Ene Peekmann pidas Mardi Matkabüroo pankroti põhjuseks üle oma võimete elamist.

Mardi Matkabürool oli Raagi väitel kuusteist eraisikust omanikku, Krediidiinfo andmeil aga kolm omanikku.

Firma eelmise aasta müügimaht oli 3 miljonit krooni, firmas töötas 7 inimest.

Hetkel kuum