6. märts 1997 kell 22:00

Phare rahastab maksundust

Jaanuarist käivitunud Phare projekt maksuseaduste ja maksuameti administreerimise täiustamiseks maksab 1,2 miljonit eküüd (~18,6 miljonit krooni) ja selle läbiviijaks valiti audiitorfirma KPMG Estonia.

Audiitorfirma võitis õiguse maksualase projekti läbiviimiseks Brüsselis Phare poolt korraldatud konkursil. Ehkki projekti hakkavad koordineerima maksuamet ja rahandusministeerium, viivad töid läbi audiitorfirma eksperdid ja neile maksab Phare vastavalt esitatud arvetele ka raha.

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja Andres Hunt sõnas, et eesmärkide saavutamise nimel ei ole oluline, kas seda tööd teeb audiitorfirma või riigiametnikud.

Riigi maksuameti peadirektori asetäitja Aare Lapõnin lisas, et kui avastatakse, et midagi Eesti maksuseadustes ei klapi Euroopa Liidu direktiividega, siis tuleb seadust vastavas osas parandada. Kuna projekt vältab kolm aastat, on tema sõnul veel vara tulemusi oodata.

Phare abiprojekti kaudu on rahastatud veel maksuameti infosüsteemide arendamist (800 000 eküüd ehk ~12,4 miljonit krooni). ÄP

Hetkel kuum