9. märts 1997 kell 22:00

Priit Saksing saabus Aafrikast toorainelepinguga

Priit Saksing rääkis, et Aafrikas sõlmitud leping võimaldab Silmetil saada toorainet vahendajate arvel vähemalt 10 protsenti odavamalt.

See on Saksingu sõnul just see osa, kust on võimalik teenida firmale kasumit.

Esialgu saab Silmet Aafrikast tantaal-nioobiumit ja koobaltit. «Tulevikus, kui meil tootmine laieneb, on sealt võimalik saada teisi tooraineid,» lausus Saksing.

Tema sõnul on Aafrika maardlatest saadav tooraine tunduvalt kõrgema maagisisaldusega kui näiteks seni kasutatud Venemaa päritolu tooraine.

Samas märkis Saksing, et lepingu sõlmimine firmaga Neco Co Ltd ei tähenda, et Silmet teiste toorainefirmadega töö lõpetab. «Ma olen seda meelt, et alati peab olema võimalikult palju alternatiive tooraine saamiseks,» lausus Saksing.

Tema sõnul peaks esimene Aafrikast pärit tooraine partii Silmetisse jõudma poolteise kuu jooksul, pärast seda kui proovipartiid on proovikojast läbi käinud.

Lepingupartneri Neca Co Ltd kohta rääkis Priit Saksing, et selle firma juht on Uganda presidendi usaldusisik ning seetõttu riigis küllaltki mõjuvõimas isik.

Uganda president on ennast üldse ümbritsenud valgete nõuandjatega, kinnitas Saksing.

Silmeti möödunud aasta netokäive oli 216 miljonit krooni ning kahjum 10 miljonit kooni.

Selle aasta plaanidest rääkides teatas Saksing, et firma peab käivet tõstma umbes 400 mln kroonini, viima ettevõte kahjumist välja ja tootma aasta lõpus kasumit.

Plaanis on laiendada nioobium-tantaali tootmist ning alustada mismetallide ja magnetite valmistamist.

Hetkel kuum