10. märts 1997 kell 22:00

MRP Liinid lubasid palgavõla tasuda

Üle 30 koondatud bussijuhi koondamistasu ning ülejäänud palgavõlg, kokku umbes pool miljonit krooni, tasutakse maiks, lausus Avango.

MRP Liinide bussijuhid ja transporditöötajate ametiühing kavandas eelmise nädala reedel saamata palga tõttu Tallinna kesklinnas hoiatusstreiki. Tööseisak jäeti viimasel minutil ära, kuna ametiühing jõudis MRP Liinidega kokkuleppele.

MRP Liinid koondasid iga kolmanda bussijuhi, 30 meest pärast Lasnamäed teenindava tulusa 35. liini lepingu lõppemist, mille sai endale Tallinna autobussikoondis. Palkade ja koondamistasude maksmisega tekkis MRP Liinidel aga raskusi, polnud raha ka tööle jäänud inimestele kogu töötasu väljamaksmiseks.

Transpordi- ja teetöötajate ametiühingu juhataja asetäitja Vahur Soikmets avaldas rahulolu, et bussifirmaga on saavutatud kokkulepe nii palgavõla kui viiviste tasumiseks.

«Eks palgavõlga tuleb maksta muu arvel, pääsu pole,» tõdes Raivo Avango. Kokku hoida tuleb busside remondiraha arvel või suurendada tulusid, lisas ta.

Praegu on MRP Liinide turuosa Tallinna linnaliinide teenindamisel alla 10%, põhiosa kuulub munitsipaalettevõttele Tallinna autobussikoondis. Kui MRP Liinid teenindas 35. liini, oli nende turuosa 7--8% suurem.

Praegu on firma teenindada kommertsliinid Kadaka turule, Lasnamäele ja Maksimarketisse. Lisaks on liin Keilas ja üks üldlinnavõrku teenindav bussiliin, mis viib lennujaama ja Mõiku.

Neljandat aastat tegutsevale MRP Liinidele on praegune aeg tagasilangemine 1995. aastasse, tunnistas Avango. Eelmise aasta käive oli 17--18 miljonit krooni, firma oli kahjumis.

Eilse seisuga oli MRP Liinide käibemaksuvõlg viiviseta üle 600 000 krooni ja üksikisiku tulumaksuvõlg 1,5 miljonit krooni. Aasta alguses oli ettevõttel ligi 2 miljoni kroonine sotsiaalmaksu võlg. «Ma ei eita, et võlgnevused on, püüame need regulaarselt ära maksta,» rääkis Avango. Pankrotti pole tema sõnul karta.

«Meil on plaanis muudatusi seoses Tallinna lähiümbruse ja tellimustöödega, aga kuni asjad pole lõplikult paigas, ei hakkaks üldsust sellest valgustama,» sõnas ta.

Hetkel kuum