10. märts 1997 kell 22:00

Tartlased kiletavad tallinlastele joogivett

«Liitrine läbipaistev kilepakk teeb joogivee tootmise odavamaks,» kinnitas Sprygi nõukogu esimees Arti Ots. Ta lisas, et suurt võitu loodab firma eriti pärast seda, kui järgmise aasta detsembris jõustub pakendiaktsiis ja liitrisele plastmasspudelile lisandub 3 krooni, kilepakendile aga vaid kroon ja kakskümmend viis senti.

Otsa sõnul ulatub kilepaki projekti maksumus miljoni kroonini, millest 60% moodustab omafinantseering. Leedu firmast AB Fasa on ostetud uus kilevillimisliin. «Vett nimega Arctic hakkame villima Soome firma Elecster OY kilesse,» lisas Ots.

Arti Ots ütles, et nad loodavad tänavu müüa Tallinna ja Harjumaa suurtes kauplustes 1,1 miljonit veepakki. Firma käibeks planeeritakse 2,8 miljonit krooni.

«Tegemist on vägagi riskantse projektiga,» tunnistas Ots, kes enda sõnul loodab paari aastaga investeeringud tasa teenida. «Meie eesmärk on õpetada väike osa turust, kes praegu kasutab joogiks ja toidu valmistamiseks tavalist kraanivett, tarbima karget Arctic-vett,» lisas ta.

Vesi kilepakki villimiseks pumbatakse Rannamõisa lähedal asuvast 142 meetri sügavusest puurkaevust, mis varem kuulus RASile Teras. Eesti geoloogiakeskuse hüdrogeoloogi Lehte Savitskaja sõnul kuulub selle puurkaevu vesi väga hea joogivee klassi.

Gaseerimata joogivee suurim tootja Eestis on USA kapitalile kuuluv ja Ameerika tehnoloogiat kasutav AS Monarch Bottling Eesti. Gaseerimata joogivett villib ka AS Kiltron.

Sprygi aktsionärid on seni loteriide korraldamisega tegelenud Arti Ots ja Kalev Vesi. Firma aktsiakapital on 300 000 krooni.

Hetkel kuum