12. märts 1997 kell 22:00

AS Rain turustab Lõuna-Eestis Saku õlut

«Oleme sisuliselt Saku õlletehase mitteametlik esindaja Lõuna-Eestis,» rääkis Raini ainuomanik ning juhatuse esimees Toomas Raud.

Tema sõnul on nende kohustus tuua õlu Saku tehasest Raini vahelattu ning vedada toodangut Tartu linna kauplustesse vähemalt kord päevas ja Lõuna-Eesti linnadesse kaks korda nädalas.

«Saku õlu hakkab jõudma nüüd ka sinna, kuhu ta varem ei jõudnud, näiteks Võrumaa kaugematesse soppidesse,» lausus Raud. «Lisaks vastutame selle eest, et iga päev oleks kauplustes müügil täissortiment,» lisas ta.

Saku õlletehase väljaveoosakonna juhataja Marko Loosi hinnangul on tegu kompleksse transpordilepinguga. «Rain osutab meile transporditeenust, mis sisaldab ka laoteenust,» selgitas Loos. «Rain on ainus hulgimüügifirma, kes on meile üldse transporditeenust pakkunud.»

1992. aastal loodud AS Rain alustas Saku õlletehasega koostööd sama aasta talvel. Äsja allkirjastatud projekti on ette valmistatud kaks aastat.

Lisaks Saku õllele müüb Rain tehasehinnaga ka selle konkurendi, Tartu õlletetehase toodangut. «Saku õlut on Lõuna-Eesti poodides alati piisavalt olnud,» kommenteeris Tartu õlletehase turundusdirektor Arho Anttila koostöölepingut Raini ja Saku õlletehase vahel.

Raini eelmise aasta käive oli 94 miljonit krooni ja puhaskasum 700 000 krooni, tänavuseks käibeks prognoositakse 140 miljonit krooni. Firma on spetsialiseerunud jookidele ja klaastaara vastuvõtule. Õlle osa moodustab Raini käibest 75%, Saku õlle osa 40%.

Hetkel kuum