17. märts 1997 kell 22:00

Preatoni soetab kinnisvara

Rahandusministeeriumi riigivarade osakonna juhataja asetäitja Indrek Prank ütles, et riigil ei jätku raha maksta hoone eest 13 miljonit krooni. Kui riik oleks soovinud hoonet osta, oleks tema väitel tulnud selleks vajalik raha varakult riigieelarvesse planeerida. Ta lisas, et riik kasutab oma eelisostuõigust kinnisvara soetamisel suhteliselt harva.

Preatoni firmasid esindava õigusbüroo Rattus jurist Aivar Pihlak ütles eile pärastlõunal, et temal puudub veel täpne informatsioon, mida Pro Kapital kavatseb selle hoonega ette võtta.

Eesti Telefoni kinnisvara direktor Martin Kõiv ütles, et Pro Kapital on ilmutanud soovi muuta hoone oma peakontoriks ja ehitada majja ka mõned eksklusiivsed elamispinnad.

Kõiv lausus, et Eesti Telefoni seisukohast vaadatuna on ükskõik, kes maja ostab. Ta ütles, et hoone müümisel lähtuti Eesti Telefoni juhatuse aasta tagasi tehtud otsusest, mis kohustas hoone pärast selle tühjendamist müüki panna.

Eesti Telefoni ja Pro Kapitali vahel on sõlmitud eelleping, mille kohaselt on ostjal hoone eest tasumiseks aega veel ligi kaks nädalat. Pro Kapital on esimese sissemaksuna juba tasunud 1,3 miljonit krooni, ütles Kõiv. Pro Kapital võitis hoone ostuõiguse enampakkumise konkursil.

Sellel aastal on Eesti Telefonil kavas müüa veel kümmekond objekti, neist enamik pole otseselt seotud sideteenustega. Kõivu sõnul on tegemist peamiselt väikeehitistega väljaspool Tallinna, mille eest soovib Eesti Telefon saada 600 000 krooni.

Tallinnas kuulub Eesti Telefonile praegu ligi poolsada hoonet.

Hetkel kuum