18. märts 1997 kell 22:00

Reedel toimub rahvusraamatukogus Eesti projektbüroode liidu korraldusel projekteerimisalane seminar.

Ühepäevasel seminaril tutvustatakse organisatsioone Federation Internationale des Ingeneurs-Conselis (FIDIC) ja European Federation of Engineering Consulting Associations (EFKA) ning nende tegemisi ülemaailmse ja Euroopa projekteerimis-konsultatsioonitegevuse arendamisel. FIDICu esindajad tutvustavad lepinguid, projekteerimist-konsulteerimist erasektoris.

Seminarile oodatakse projekteerijaid, ehitajaid, tellijaid, ehituskonkursside korraldajaid. ÄP

Pank korraldab täiendava konkursi

EVEA Pank korraldab aprillis täiendava konkursi panga uue Tallinnasse rajatava peahoone kandekonstruktsiooni ehitaja leidmiseks.

Ehitust teostava EVEA Panga tütarfirma Wiknori projektijuht Ants Raja ütles, et hoone kandekonstuktsiooni konkurss korraldakse aprillis pärast jooniste valmimist.

Raja sõnul tuleb EVEA Panga peahoone Tartu maantee poolt kuuekorruseline ning Kunderi tänava poolt neljakorruseline. Kuuekorruselisse ossa tuleb pank ning neljakorruseline osa üüritakse välja, märkis Raja.

EVEA Panga uue hoone karbi ehitamist korraldab Harju Ehitus.

Raja ütles, et pank korraldab täiendavad konkursid ka klaasfassaadide ning katuse ehitamiseks. Hiljem tuleb konkurss ventilatsiooni, sanitaartehnika ning küttesüsteemi paigalduseks ning lõpuks sisekujunduse tarbeks, lausus Raja. BNS

Riia volikogu ja Rootsi Skanska International Building AB ei kirjutanud teisipäeval alla suure ehitusprojekti kokkuleppele.

Kokkulepe puudutab ärikeskuse ehitamist Riia kesklinna. Ärikeskuse ehitamiseks ja haldamiseks on loodud spetsiaalne aktsiaselts Valdemara Centrs, millest Riia volikogule kuulub 14 protsenti. Ülejäänud 86 protsenti kuulub Skanskale.

Volikogu investeerib projekti tüki maad Riia kesklinnas, mille hind on üle miljoni USA dollari. Skanska poolt kavandatav investeering on umbes 6,4 miljonit dollarit.

EBRD ja SECB laenavad Valdemera Centrs Ltd.-le 11,9 miljonit dollarit. Projekti kogumaksumus on umbes 20 miljonit dollarit. BNS

Hetkel kuum