24. märts 1997 kell 22:00

New Yorgis iseseisvalt majutust valides arvestatagu lisamaksuga

Kui vähegi võimalik, tasub sekelduste vältimiseks broneerida ja tasuda New Yorgi majutuse eest juba enne sõitu meie suuremates reisibüroodes.

Kohapeal saab abi tasuta jagatavatest teatmikest, näiteks The New York Convention & Visitors Bureau poolt välja antust.

New Yorgi kõige luksuslikumad hotellid asuvad Fifth'i, Parki ja Madison Avenue piirkonnas. Odavad hotellid ja hostelid asuvad teatrite piirkonnas. Parkide lähedal asuvatesse hotellidesse linnakära ei jõua.

Hinnaklassilt jagunevad majutuskohad kuude kategooriasse. Lukshotellide hinnad algavad 250 dollarist öö. Superior-klassi hotellides maksab öö 100--250 dollarit ja keskklassi majutuskohtades 60--90 dollarit öö.

Express Hotel Reservations'i kaudu saab broneerida hotelle soodushindadega. Teenus on tasuta. See on vajalik eelkõige juhul, kui Eesti reisibüroode teenuseid pole võimalik kasutada. Näiteks meie Hermann Reisidel on soodushinnad ca 60 hotellis, krediitkaardi olemas-olul saab reserveerida kohti ca 200 hotellis.

Hermann Reiside soodushinnad ei ületa tihti ka viietärni majutuse puhul 3000 krooni (1--2kohaline tuba Plazas 2850 krooni). Estonian Holidaysi pakutud Essen House'is on kokkuleppehind ca 4200 krooni normaalhinnast madalam. Siiski on alla 1000 krooni maksvat vähemalt kolmetärnihotelli keeruline leida.

Alternatiivina hotellidele on New Yorgis ka tihe bed&breakfast (voodikoht & hommikusöök) majutusvõrk, mis sisaldab ka vanni, köögi ja teenija võimaluse vastavalt valitud tasemele. Hinnad jäävad 60--90 dollari vahemikku ühe voodikoha puhul, 95--300 dollari piiresse kahe koha puhul. Mõnes kohas üüritakse tuba alates kahest ööst.

Hostel-tüüpi majutuste hinnaskaala algab 8 dollarist voodikoha eest kuni 70 dollarini omaette toa eest. Soovitada võiks turistidele ja üliõpilastele mõeldud Malibu Studios hotelli, kus öö maksab 35 dollarit, ja International House'i, kus tuleb voodikoha eest maksta 25 dollarit.

New Yorgis tuleb olla valmis mõneks traditsiooniliseks maksuks, mis lisandub hotellitoa hinnale.

Esmalt tuleb juurde liita New York City müügimaks (sales tax), mis moodustab 8,25% summast. New York Cityle tuleb makstaka 6% hotelli ajutise kasutamise maksu, lisaks 2 dollarit iga öö kohta. Kui toa öö hind ületab 100 dollarit, lisandub eelnevatele maksudele 5% ajutise kasutamise maksu, mis läheb New York State'i arvele.

Mööda ei pääse ka jootrahast: iga koti eest dollar, uksehoidjale takso tellimise eest dollar ja toateenijale päeva eest 2 dollarit.

Hetkel kuum