25. märts 1997 kell 22:00

Riia sadama juhatus sõlmis neljapäeval Statoiliga Riia sadamasse naftaterminaali ehitamise ja kasutamise lepingu.

Lähipäevil sõlmib sadam samalaadse lepingu ka Nestega.

Statoili esindaja Baiba Rubesa ütles BNSile, et lepingu järgi on sadama territooriumile rajatava naftaterminaali ainuomanikuks sadam ise.

Rubesa ütles, et kaide ehituse finantseerimisallikad otsib sadam, kuid kui see ei toimu lähema kuu aja jooksul, tagab rahastamise Statoil või Neste.

Sel juhul kompenseerib sadam neile ühiseks kasutamiseks mõeldud ehitiste rajamisse paigutatavad vahendid, võtmata nendelt firmadelt rajatiste kasutamise eest raha senikaua, kuni kapitalimahutust sel moel ei tagastata. BNS

Ameerika Ühendriikide lokaalsete õli- ja gaasikatelde turuliider Mestek avas esmaspäeval ametliku esinduse Eestis.

Mestek alustab agarat müügitegevust Eesti lokaalkatelde turul ja tahab aasta lõpuks hõivata sellest kümnendiku, ütles BNSile Mesteki kaubamärgi turustaja North Atlantic Industries Tallinna projektijuht Edward McMahon.

Lokaalküte on üks soojatootmise moodustest, mille puhul erinevalt kaugküttest toodetakse soojust majale või nende grupile kohapeal. Teiste kütteliikidega võrreldes on lokaalse kütte kasutamisega võimalik säästa kuni pool küttekuludest.

Lähiaastatel muutub McMahoni hinnangul lokaalkütte eelistamine massiliseks, kuna hiidkatlamaja toodetud sooja hind on prognoosimatu. BNS

Leedu on automagistraali Via Baltica ehituseks juba kõik konkursid välja kuulutanud.

Ehitustööd algavad mais ja peaksid sajandivahetuseks olema lõppenud.

Märtsis kuulutas Leedu välja kokku 26 konkurssi -- 12 rahvusvahelist ja 14 kohalikku. Suurema osa konkurssidest viib läbi riiklik maanteededirektsioon, kaks Vilniuse linnavalitsus ja ühe Kaunase linnavalitsus.

Viies rahvusvahelises konkursis võivad osaleda ainult Põhjamaade kompaniid. Sellise tingimuse esitas finantseerija.

Ainuüksi sel aastal investeerib Leedu Via Baltica ja Greitkelise projektidesse 80 miljonit litti. BNS

Hetkel kuum