25. märts 1997 kell 22:00

Staarid tulevad Eestisse

Makarov Muusik nimelt ei avalikusta 1. aprillini ühtegi Rock Summeri esinejat. Samas on välja reklaamitud, et Rock Summeri piletid makavad 31. märtsini 400 krooni, 1. aprillist aga 500 krooni. Makarov Muusiku esindaja sõnutsi tegeleb ka sel aastal esinejate leidmisega Jüri Makarov.

Hinna- ja konkuretsiameti osakonnajuhataja Toomas Vabamäe sõnul on tarbijal tarbijakaitse seaduse kohaselt õigus saada vajalikku teavet pakutavate kaupade ja teenuste hulgast teadliku valiku tegemiseks. Rock Summeri piletite ostmine enne 1. aprilli sarnaneb põrsa kotis ostmisega, märgib ta.

Vabamäe nimetab festivali piletite müümist kaubamärgi müümiseks fännidele, kes lihtsalt kollektsioneerivad Rock Summereid ja kes lähevad kohale ka siis, kui taevast sajab pussnuge.

Samal ajal Rock Summeri reklaamikampaania alustamisega tegi IS Music Groupi president Lauri Laubre teatavaks superstaar Michael Jacksoni kontserdi toimumise. Laubre räägib, et nemad ei oleks tahtnud kontserdi reklaamimist veel alustada, kuid seda tingis surve Helsingist, kus juba alustati Jacksoni kontserdi piletite müüki.

Helsingi Olümpiastaadionil toimuva kontserdi piletid müüdi Soomes maha ühe päevaga ja tõenäoliselt jääb Soomes väga suur hulk inimesi suurest vaatemängust ilma.

Hansatee on valmis kontserdile tooma Soomest 5000--10 000 inimest, projekti kaasatakse ka turismifirmad, kes koostavad kontserdi külastamiseks reisipaketid. Peale Soome on väga suur huvi kontserdi vastu ka Lätis ja Leedus. Seda, kui palju pileteid naaberriikidesse müügile läheb, korraldajad veel kindlaks määranud ei ole ning see sõltub sellest, kuidas piletite müük edeneb. Piletimüügi jälgimiseks ehitatakse välja arvutivõrku reaalajas.

Laubre tõdeb, et kuigi nemad tahaksid pakkuda show vaatamise võimalust võimalikult paljudele inimestele, võib piletite hulgale piirangud seada Jacksoni turneed korraldav agentuur.

50 000 piletit müüme aga kindlasti, lubab Laubre. Kontserdi korraldusega seotud läbirääkimised transpordiameti, päästeameti, liikluspolitsei ja linna teiste ametitega on korraldajatel alles pooleli.

Kuigi Laubre ei räägi Jacksoni kontserdi eelarvest, tunnistab ta, et tõenäoliselt on see suurim, mis Eestimaa pinnal seni meelelahutusele, kontserdile või kontserdite sarjale on kulutatud.

«Eesti saab selle kontserdi märgatavalt odavamalt kui ükskõik missugune teine riik,» lisab ta. Mõnedel hinnangutel on Jacksoni poolt kontserdist saadavate tulude suuruseks hinnatud miljon dollarit.

Laubre sõnul jõuab korraldaja kasumisse tihti niisuguse esinejaga, millesse paljud suhtuvad põlastavalt. «Näiteks Boney M oli absoluutne kassatükk, seevastu B. B. Kingiga närisime küüsi väga pikka aega. Läks enam-vähem, hästi napilt üle nulli,» räägib ta. Väikeste koosseisude ja nõudmistega populaarsete esinejate puhul võivad Laubre sõnul korraldaja kasumid tihti ulatuda sadadesse tuhandetesse kroonidesse.

Laubre ei pea Jacksoni kontserti ja Rock Summerit konkurentideks. «Kui festivalile tuleb rahvas kokku, sumiseb, tal on hea olla, siis kontserdile tulevad inimesed vaatama konkreetselt ühte esinejat,» peab ta kontserti festivalist erinevaks.

Hetkel kuum