26. märts 1997 kell 22:00

Pühapäeva pärastlõuna tasub veeta ilusa ja harva kõlava vene koorimuusikaga. Kammerkoor Arsis esitab Sergei Rahmaninovi õhtumissa «Vseno?noje bdenie». Koori juhatab külalisdirigendina Kuno Areng.

Juba nädal on Vabaduse platsil kunstihoones avatud rahvusvaheline kunstiprojekt, milles osalevad maailmamainega kunstnikud Ilja Kabakov, Christian Boltanski, Yoko Ono, Mike Kelley jt.

Kunstnikud küll ise Tallinna ei tulnud ega saatnud ka originaale, ent nende teosed valmistati kunstnike instruktsioonide järgi. Näituse teise osa moodustavad kontseptsioonid, mida igaüks võib ise teostada. Näiteks riputada soovidepuule oma soovi.

Kosmoses saab vaadata 1996. aastal USAs vändatud suurepärast filmi lõppeva sajandi kunstigeeniusest Pablo Picassost, keda kehastab veenvalt Anthony Hopkins. Tegevus toimub aastail 1943--1955.

Film on valminud Picasso ühe elukaaslastest Francoise Gilot' skandaalse raamatu «Elu Picassoga. Kümme aastat armastust» järgi, mis on ilmunud ka eesti keeles. Filmitud on paikades, kus Picasso ka tegelikult elas ja suvitas. Ehkki filmis ei lasta ega aeta taga, on see kõike muud kui igav.

Suurel reedel tasub jätta paar tundi Mozarti «Reekviemile», mis jäi noorelt surnud helilooja viimaseks teoseks. «Reekviemi» sündi ümbritsevat saladusloori kergitas laiema publiku ees aastaid tagasi Eesti kinodes jooksnud film «Amadeus». Homme esitavad seda ERSO, oratooriumikoor ja solistid Leedust.

Hetkel kuum