26. märts 1997 kell 22:00

Preatoni müüb Ühispanga aktsiaid

Preatoni ütles, et käsutab oma äripartnerite raha ja kui partnerid on otsutanud Ühispanga investeeringuga teenitud kasumit välja võtma hakata, siis ei saa tema sellele vastu seista.

Preatoni sõnul võtavad mõned tema parnerid raha välja, kuna neil on raha vaja muuks otstarbeks, näiteks tütarde pulmade korraldamiseks. Aastaga on Ühispanga aktsia tõusnud 13 kroonilt 49-le, ligi miljoni aktsia müügiga teenis Preatoni koos äripartneritega 36 miljonit krooni tulu.

Ligi miljoni aktsia müük on tõstnud Ühispanga aktsiaga tehtud tehingute käivet viimastel päevadel. Ühispanga aktsiate müük on mitme väärtpaberispetsialisti sõnul põhjus, miks pole panga aktsia hind märkimisväärselt tõusnud.

Ühispanga asepresidendi Janek Mäggi sõnul on kõnealune aktsiamüük panga jaoks positiivne, kuna Preatoni mõjuvõim panga tegevuse üle vähenes.

ASi Hansa Investeeringud juhatuse esimehe Joakim Heleniuse sõnul ei tohiks Preatoni aktsiamüük mõjutada väärtpaberiturgu, kuna paljud lääne investorid on vastupidiselt Preatonile otsustanud hakata investeerima Ida-Euroopasse, sealhulgas Eestisse.

Heleniuse sõnul on välisinvestoritel tõsisem huvi seni erastamata infrastruktuuri objektide vastu.

Heleniuse sõnul võib Ernesto Preatonit pidada üsna ebatraditsiooniliseks suurinvestoriks, kes tegutseb valitsevale suunale vastupidiselt. Paljud investeerimisfirmad paigutavad praegu oma raha Ida-Euroopa ettevõtetesse, ütles Helenius.

Forekspanga väärtpaberispetsialisti Tõnu Vanajuure sõnul teeb talle rõõmu, et Eesti turg on suutnud suure aktsiakoguse alla neelata. Tema sõnul oli tunda, et turul on paar suuremat müüjat ja kui see müük läbi saab, peaks Ühispanga aktsia veidi ülespoole liikuma.

Hetkel kuum