30. märts 1997 kell 22:00

Kommunaalprojekt sai omadele

RASi Kommunaalprojekt erastas 400 000kroonise alghinnaga firma töötajatest moodustatud AS Kom-Projekt, ütles Kommunaalprojekti direktor Henn Reispass.

Reispassi sõnul müüdi Kommunaalprojekt erastamisagentuuri poolt suulisel enampakkumisel oksjoni korras. «Peale oma töötajaist moodustatud aktsiaseltsi oksjonil teisi pakkujaid polnud,» lausus ta. Küll aga võttis kolm firmat erastamisagentuurist välja pakkumisdokumendid, jättes siiski oksjonil osalemata, lisas Reispass, kes on ka ise osanik ASis Kom-Projekt. Kom-Projekt soovib tema sõnul enamiku töökohtadest alles jätta. Kom-Projektil on 77 aktsionäri, kõik on Kommunaalprojekti praegused töötajad.

Ainsa erastamisel seatud tingimusena peab Kommunaalprojekti erastaja võtma omal kulul hoiule firma arhiivi, mille ülalpidamine maksab Reispassi ütlusel 200 000 kr aastas. Arhiiv sisaldab dokumente pärast Teist maailmasõda Eestis ehitatud kommunaal-, haridus- ja tervishoiuobjektide kohta.

Erastamisleping sõlmitakse ja osturaha makstakse sellel nädalal. Kommunaalprojekti põhivarade väärtus on Reispassi sõnul 130 000 krooni. Põhiliselt koosneb see arvutitest, autodest ja trükikoja seadmeist. Kommunaalprojekt tegutseb Tallinnas Laial tänaval kahes majandusministeeriumi bilanssi kuuluvas majas. Edaspidi jääb Kom-Projekt sinna rentnikuks. Kommunaalprojekti palgal on 110 inimest, neist 75 projekteerijat. Firma käive oli mullu 11 mln ja kahjum 150 000 kr. ÄP

Hetkel kuum