30. märts 1997 kell 22:00

Väikeettevõttest õlletootja loodab riigi toetusele

«Õlletootmine meil vähenes nagu paljudel teistel kohalikel tootjail,» teatas Kert. Ta lisas samas, et firma teine tegevusala, veinitootmine, sujus möödunud aastal veidi paremini

Karme valmistas 1996. aastal 120 000 dekaliitrit õlut ja 34 dekaliitrit veini.

Kert ütles, et ettevõtte kasum peaks siiski olema 1,5--2 miljonit krooni, et firma saaks normaalselt omavahenditest tootmisse investeerida. ASi Karme möödunud aasta netokäive oli 27 miljonit krooni ja puhaskasum 800 000 krooni.

«Käesoleva aasta kasum sõltub sellest, milline tuleb suvi ja mida tehakse valitsuses,» sõnas Kert.

«Siin tekib alati küsimus, kas vabariigi valitsus ja parlament tahavad väiketootmist näha või nad soovivad kogu tootmise kuhugi kokku koguda, mis oleks mõneti kindlasti efektiivsem,» rääkis Kert. «Minu seisukoht on, et täna peab väiketootmine ikkagi olema, sest teist alternatiivi väikestes maakohtades ei ole.»

Kuna meie toodangu omahind on kõrgem, siis peaks meil olema turul konkurentsivõime säilitamiseks mingi soodustus, leidis Kert. «Riik ei kaota sellega midagi, kui on aktsiisisoodustus. Vastupidi, kurja vaeva tuleb näha hiljem abiraha summade maksmisega.»

ASi Saku Õlletehas peadirektor Cardo Remmel on varasemas intervjuus öelnud, et väiketootjatega ei tohiks midagi juhtuda, kui neid hästi juhtida, sest neil on alati olnud oma kindel tarbijaskond ja turuni??. Kõige tihedam konkurents on niinimetatud keskmiste tootjate vahel, ütles Remmel.

Hetkel kuum