31. märts 1997 kell 22:00

Tallinna Pank ja Hoiupank tahavad investeerida Leedusse

Hoiupank pürib Leedu pangandusturule

«Meil on kiire, kuid loomulikult ei taha me teha valesid otsuseid,» ütles Kilp The Baltic Timesile.

Hoiupank on nimetanud potentsiaalsete partneritena Litimpeksi, Ukio-panka ja Leedu põllumajanduspanka. Kuna Leedu valitsus kavatseb põllumajanduspanga erastamisega viivitada, peaks see pank jääma Hoiupanga huviorbiidist välja.

Kaunases asuv Ukio-Pank on endiselt huvitatud Hoiupanga võimalikust investeeringust. «Me oleme huvitatud, kuid midagi ei ole juhtunud,» ütles Ukio juhatuse liige Raimondas Rapkevicius.

Litimpeksi esindajate sõnul on panga uute aktsiate omandamisest peale Hoiupanga huvitatud ka Tallinna Pank. Hoiupank on huvitatud vähemalt 51 protsendi aktsiate ostmisest.

Hoiupanga ja Litimpeksi läbirääkimised peaksid viimase teatel algama sellel nädalal.

Litimpeks oli üks kahest Leedu valitsuse poolt 1995. aasta detsembris makseraskuste tõttu suletud pangast. BNS

Tallinna Pank peab kõnelusi mitme Leedu pangaga Tallinna Pank peab Leedu turule sisenemiseks peale Litimpeksi panga läbirääkimisi ka mitme teise Leedu pangaga, ütles panga nõukogu aseesimees Targo Raus.

Raus ütles, et Tallinna Pank peab läbirääkimisi Litimpeks-pangaga, kuid ei ole praegu veel sugugi nii konkreetne, et just seda panka osta.

Rausi sõnul peab pank läbirääkimisi mitme pangaga, kuid ta ei soovinud nimesid nimetada, et mitte turul segadust tekitada.

Mõne pangaga peab Tallinna Pank läbirääkimisi koos Läti Saules-pangaga, millest talle kuulub 20 protsenti aktsiaid, ning mõne pangaga üksi, ütles Raus.

Tallinna Pank kavatseb Leedus tegutsemise plaanid selgitada aasta lõpuks.

Tallinna Pank ei ole Rausi sõnul veel paika pannud, millise meetodiga ta Leedu turule siseneb. Võimalikud variandid on mingis pangas osaluse ostmine või kogu panga omandamine, kuid välistatud ei ole ka, et pank üheski pangas osalust ei osta.

Litimpeksi esindajad märkisid panga aktsionäride koosolekul, et kõige tõenäolisemad investorid on Eesti Hoiupank ja Poola Kredyt Bank. Mõlemad pangad on huvitatud vähemalt 51 protsendi aktsiate omandamisest. Läbirääkimised nimetatud pankadega algavad sellel nädalal. BNS

Hetkel kuum