3. aprill 1997 kell 22:00

Leksi aktsiad aprillis müüki

Emissiooni kogumaht on neli miljonit krooni, millest 2,1 mln ehk 210 000 kümnekroonise nominaaliga aktsiat ostab Tallinna Pank oma senise 52protsendilise osaluse säilitamiseks.

Enamiku aktsiaemissioonist laekuvast rahast ehk 15,2 miljonit krooni investeerib Leks firma juhatuse esimehe Raul Kastani sõnul Läti kindlustusturule minekusse.

Tallinna Panga ja Talinvesti korraldataval emissioonil investoritele märkimispiiranguid ei seata ja emissiooni ülemärkimise korral saavad investorid aktsiaid proportsionaalselt märgitud kogusele.

Leksi oma töötajatele emiteeritakse eelmise aasta aktsionäride koosolekul tehtud otsuse kohaselt kolmeaastase optsiooniga täiendavalt 4 mln krooni eest aktsiaid.

Kastani sõnul peaks Leksi aktsia jõudma Tallinna börsi lisanimekirja suve alguseks. Ta lisas, et Leksi üks tulevikukava näeb ette strateegilise välisinvestori kaasamise, läbirääkimised selleks juba käivad.

Välisinvestor avardaks klientide baasi, sest paljude ettevõtete omanikud soovivad kindlustada vaid välisosalusega kindlustusseltsi-des, rääkis Kastan.

Tallinna Panga nõukogu esimees Guido Sammelselg kinnitas, et pank on alati võtnud oma 52 protsendi suurust osalust Leksis kui strateegilist investeeringut ega kavatse välismaise strateegilise investori leidmise korral oma osalust müüa.

Leksi aktsiakapital on praegu 38 mln krooni ning aktsionäre 140. Firma aktsiatega kaubeldakse börsivälisel turul aktiivselt alates 20. veebruarist, aktsia hind üleeile oli 42 krooni, seni on kõrgeim hind olnud 80 krooni.

Leksi möödunud aasta auditeeritud puhaskasum oli 4,1 mln krooni, selle aasta kasumiks planeeritakse 9,1 mln krooni.

Hetkel kuum