8. aprill 1997 kell 22:00

Kolm suurt arvutivargust viimase nädala jooksul

Urmas Kõlli sõnul on võimalik, et mõnest naaberriigist on tulnud suurem arvutitellimus. «Kuna tegemist on hea tehnikaga, siis võib-olla valmistatakse kuskil ette põrandaalust väärtpaberite trükikoda,» rääkis ta. Eelnevalt valiti kaup mõnel päeval välja ja öösel tuldi kindla peale ära viima, lisas Kõlli.

Ööl vastu 1. aprilli varastati Dateli arvutisalongist arvutustehnikat 200 000 krooni väärtuses. Põhiliselt oli tegemist uute tootenäidistega -- server, 21tollised suured monitorid. Varastatud tehnika on Kõlli sõnul mõeldud kasutamiseks peamiselt kujundus- ja graafikatöödel.

Möödunud pühapäeva varahommikul murti uste ja seina lõhkumisega sisse PC Kaubamajja. PC Kaubamaja ostujuhi Margus Mölderi ütlusel jäi firma ilma peamiselt sülearvutitest, lisaseadmetest ja protsessoritest, kokku 300 000 krooni väärtuses.

Esmaspäeva hommikul tungisid vargad sisse tööturuameti arvutiklassi ja viisid kaasa kümme personaalarvutit kogumaksumusega 217 000 krooni.

Nii Dateli salong kui PC Kaubamaja olid turvafirma ESS tehnilise valve all. Datelit valvas ka turvafirma Claudia turvamees.

ASi ESS Grupp turundusdirektori Jaanus Vihandi sõnul ei ole turvafirmal informatsiooni kolme varguse vahelise seose kohta.

Võimalikku seost kolme arvutivarguse vahel ei näinud ka Mölder. «Politseil on versioone, kuid kedagi ei ole veel kätte saadud. Kardan, et ei saada ka, kui keegi just juhuslikult vahele ei jää,» rääkis ta.

PC Kaubamaja kuulub Soome firmale PC Superstore Oy ja Resti arvutifirma ASi IT tegevdirektorile Jaak Ennustele. Jaak Ennuste ning kaubamaja juhatuse esimees ja tegevdirektor Arno Poks viibivad sel nädalal Ameerika Ühendriikides. Mullu septembris avatud kaubamaja käive selle aasta esimese kolme kuuga oli üle kaheksa miljoni krooni.

Urmas Kõlli sõnul muudeti pärast vargust Dateli arvutisalongi turvasüsteemi, samuti korrigeeritakse töökorraldust. Firma peab kaotatu tasateenimiseks müüma ligi 2 mln krooni eest.

Hetkel kuum