13. aprill 1997 kell 22:00

AS Viru Pagar otsib uut omanikku

Eelmise aasta septembris surnud ASi Viru Pagar juhi ning põhiaktsionäri Ahto Päri lesk on asunud pärandiks saadud ettevõtte aktsiapakki müüma.

Urmas Nurk ütles, et tema teada on aktsiaid pakutud peale ettevõtte kaasaktsionäride ka teistele ettevõtetele Eestis. Ta lisas, et läbirääkimised aktsiate müügi üle on veel pooleli.

Nurga sõnul nõudis pärandiseadus tehase endise omaniku leselt pooleaastast ootamist, enne kui ta sai hakata pärandiks saadud tehast müüma.

Nurk ei soovinud öelda, millise hinnaga oleksid Viru Pagari kaasaktsionärid nõus 10kroonise nominaaliga aktsiaid ostma.

«Keegi ei keela ju aktsiaid ka alla nominaalhinna osta,» lisas ta.

ASi Leibur peadirektori Ants Promanni sõnutsi on Lääne-Virumaa suurima leivatehase aktsiate müük talle uudiseks.

Promann lausus, et tarbija esmavajadusi rahuldav leiva-saia tootmine on igal juhul hea äri ka Virumaal, iseasi kui hästi tehast majandatakse.

«Viru Pagar asub Rakveres ja seega tarbijale lähedal,» rääkis ta. «Oma lokaalse funktsiooni ta täidab.»

Eesti leivaliidu juhatuse esimees ning ASi Vilma tegevdirektor Arnold Kimber märkis, et ASist Viru Pagar võib korraliku juhtimise juures saada tulevikus väga perspektiivikas ettevõte. «Ma ei arva, et ta oleks praegu rohkem amortiseerunud kui paljud teised vana aja tehased,» nentis ta.

ASi Viru Pagar 1996. aasta käive oli 19,5 miljonit krooni ning kasum mõnisada tuhat krooni. 90 töötajaga ettevõtte aktiakapital on 5,7 miljonit krooni.

Hetkel kuum