14. aprill 1997 kell 22:00

Haldur pole nõus Eesti Päevalehe kandmisega äriregistrisse

Tallinna linnakohtu äriregistri osakonna juhataja kohtunik Jüri Mesipuu kinnitas eile, et ASi Rahva Hääl pankrotihaldur Igor Mihelson on esitanud vastulause kohtunikuabi Evi Tuula 26. märtsi otsuse peale, mille alusel kanti Eesti Päevalehe AS äriregistrisse.

Mesipuu viitas äriseadustikule, mille kohaselt peab kohtuniku abi vastulause 15 päeva jooksul läbi vaatama. Kui kohtuniku abi vastulauset ei rahulda või rahuldab osaliselt, peab ta selle esitama läbivaatamiseks kohtunikule, kellel on omakorda otsuse tegemiseks 15 päeva aega.

Kui ka kohtunik vastulauset ei rahulda, on selle esitajal õigus esitada ühe kuu jooksul apellatsioonkaebus ringkonnakohtule.

Tallinna linnakohtu kohtunik Viivi Villemson kirjutas ASi Rahva Hääl pankrotihalduri taotlusel selle aasta 27. jaanuaril alla määrusele, millega keelati ASil Maag ning selle juhatuse esimehel Agu Kivimägil Maagi lähikondsete, sealhulgas Eesti Päevalehe ASi tehingud äriregistris.

Eesti Päevalehe ASi esindaja vandeadvokaat Kaido Ehasoo peab Eesti Päevalehe ASi kandmist äriregistrisse igati seaduslikuks. Kohtumäärus keelas tehingute tegemise äriregistris Kivimägil ja Maagil, kuid ei Kivimägi ega Maag pole Eesti Päevalehe aktsionär, põhjendas Ehasoo oma seisukohta. Aktsiaseltsi kandmise äriregistrisse otsustas üldkoosolek ning avalduse esitas juhatuse esimees Hando Sinisalu, märkis Ehasoo.

Küsimusele, kas Kivimägil, kes on Eesti Päevalehe ASi nõukogu liige, on aktsiaseltsis varjatud osalus, vastas vandeadvokaat Ehasoo, et oletuste alusel ei saa ju hakata ühe juriidilise isiku tegevust suunama.

Läinud reedel sekkus kohtuvõimu pädevuses oleva küsimuse kommenteerimisse täitevvõimu esindajana justiitsministeeriumi äriregistri talituse juhataja Viljar Peep, kes väitis BNSile, et Eesti Päevalehe ASi kandmine äriregistrisse olevat olnud seaduslik.

Nii Eesti Päevalehe ASi juhatuse esimees Hando Sinisalu kui ka nõukogusse kuuluv Gunnar Kobin keeldusid kommenteerimast vastuolusid aktsiaseltsi ametlikus teates avaldatud ja äriregistrile esitatud andmete osas, mis puudutavad aktsiate jaotust Eesti Päevalehe aktsionäride vahel.

Hetkel kuum