14. aprill 1997 kell 22:00

Pariisi sõiduks pakuvad Finnair ja SAS ärikliendile erihinda

- Tallinnast Pariisi on ajaliselt sobivat reisi lihtne valida, kuna eri kompaniide vahendusel toimub päevas mitu lendu varahommikust õhtuni.

Ka hinnatase on ühtlane, jäädes turistiklassis 5600 krooni piirimaile. Piletile lisandub alati Pariisi lennuväljamaks 152 krooni, sõltuvalt marsruudist ja peatustest ka transiitlinnades lennuväljamaksud, mis võivad ulatuda kuni 300 kroonini.

Ärireisijad, kel pole vaja jääda sihtpunkti nädalavahetuseks, kasutavad sageli Finnairi või SASi äriklassi erihindu ühel suunal 6500 krooni, edasi-tagasi 13 000 krooni. Need on äriklassi normaalhinnast tunduvalt odavamad, kuid kehtivad vaid ühe kompanii lendudel.

Äriklassi ca 22 000kroonine tavapilet ei sea ka kompaniide osas mingeid piiranguid. Piletit võib aasta jooksul vabalt muuta või ka tagasi müüa.

Tavareisijad kasutavad enamasti Finnairi ja SASi odavamaid pileteid. Seda soosib ka hea ühendus.

Pärast Soome ja Eesti vahelise viisavabaduse kehtestamist 1. mail muutub ka Helsingi kaudu reisimine lihtsamaks ja Malevi lennukile saab minna ka laevaga, mis säästab kulutusi kuni 1000 krooni võrra. Seda enam, et Helsingist algav Malevi kallim lend ei nõua nädalavahetusel kohalolekut.

Finnairi, SASi, Lufthansa ja Malevi odavamate piletite puhul tuleb ööbida Pariisis ka ööl vastu pühapäeva. Kolm kuud kehtiva pileti saab Finnairilt, Lufthansalt ja Malevilt.

13 000kroonised äriklassi erihinnaga piletid kehtivad aasta ja lubavad samu soodustusi, mis tavaliseski äriklassis.

Malevi 6350kroonist piletit võib kasutada poole aasta vältel.

Finnairi pileti kasuks otsustades tuleb arvestada, et kuupäeva muutmine maksab 50 dollarit (ca 675 krooni), Malevil koguni 100 dollarit (ca 1350 krooni). SASil pole aga üldse muutusi ette nähtud, nagu ka Lufthansal.

Enamusel lendudel võib transiitlinnas peatuda, kuid Lufthansaga lennates tuleb arvestada, et Frankfurdis pole pikemat peatust võimalik teha.

Nagu tavaliselt, saavad kuni 25aastased pileti soodsamatel tingimustel. SASi ja Finnairi lendudele maksab edasi-tagasi noortepilet 5000 krooni. Lufthansa pilet on 25% normaalhinnast odavam, andes lennu hinnaks koguni 4200 krooni. Kuni 12aastastele annavad kõik kompaniid hinnaalandust 50% võrra, mis teeb edasi-tagasi lennu keskmiseks hinnaks ca 2800 krooni.

Hetkel kuum