17. aprill 1997 kell 22:00

Tartu linnapea on Roman Mugur

Muguri sõnul püüab ta võimalikult kiiresti moodustada linnavalitsuse, mille põhieesmärk on suurendada linna tulubaasi. Viiest abilinnapeast on kaks Reformierakonnast ja Tartu 2000st ning üks Keskerakonnast.

Praegusest linnavalitsusest jätkab Muguri sõnul kindlasti abilinnapea Anto Ili, Tartu 2000st. Tõenäoliste abilinnapeadena nimetas uus linnapea veel Tallinna Panga Tartu filiaali direktorit Margus Hansonit (Reformierakond), kelle kureerida jääb rahandus ja ettevõtlus, ning Kaarel Sahkat ASist Tõnisson Kinnisvara (Tartu 2000), kes hakkab tegelema linnamajanduse ja linnavaradega.

Mugur on lõpetanud TTÜ peenmehaanika insenerina, töötanud pikemat aega füüsika instituudis, kus osales Nõukogude Eesti preemia vääriliseks hinnatud vaakumspektraalaparatuuri väljatöötamisel, ning Tartu elamumajanduskoondises. 1993. aasta aprillist töötas riigikogu aseesimehe Tunne Kelami nõunikuna ja 1995. aastast riigikogu esimehe Toomas Savi nõunikuna.

Eile osales 42 kohal olnud linnavolinikust salajasel hääletamisel 28 linnavolinikku. Ei osalenud Mõõdukate ja Isamaa fraktsiooni liikmed, kes polnud rahul volikogu otsusega mitte võtta päevakorda rahvaalgatuse korras koostatud otsuseprojekti. Selles taotleti tühistada volikogu 3. aprilli otsus, millega avaldati umbusaldust linnapea Tõnis Lukasele.

Hetkel kuum