20. aprill 1997 kell 22:00

Narvas avastati libasprottide tehas

Möödunud neljapäeval avastasid Narva majanduspolitsei ja Ida-Virumaa tervisekaitseametnikud Narvas libasprottide tehase, milles on valmistatud võltsitud OÜ Viru Rand konserve.

Tehase omanikuks peetakse registreerimata firmat Kandelaarius, lausus Lilian Niitsoo OÜst Viru Rand. Niitsoo sõnutsi pole tehase omanikke seni avastatud, kuid asja uurib Narva majanduspolitsei. «Ilmselt on tegu vene firmaga,» lausus ta. «Piraattegevus on väldanud pikemat aega, meil on olnud signaale juba terve aasta.»

Libasprotid on keskmiselt krooni võrra odavamad Eesti suurima kalatöötlemisettevõtte OÜ Viru Rand päriskonservidest ning nad on etikeeritud Viru Ranna vananenud etikettidega.

Niitsoo sõnul on libasprotte müünud hulgi Tallinna firmad OÜ Kardend ja AS Veergras ning valesprotte on avastatud müügilt Tallinna keskturult, Kadaka ja Lasnamäe turult ning kauplusest Kullerkupp.

«Ilmselt on neid sprotte ka Venemaale eksporditud,» rääkis Niitsoo. Tõenäoliselt asub üks libasprotitehas ka Tallinnas, lisas ta. Kui suurtes kogustes libasprotte on vaflmistatud, peab selgitama juurdlus.

Libasprotitootjate leidmisel saab neid administratiivkorras karistada kuni 1600kr trahviga ja võtta kriminaalvastutusele patenteeritud kaubamärgi kasutamise eest. ÄP

Hetkel kuum