23. aprill 1997 kell 22:00

Savisaar seostab korteritehinguid korruptsiooniga

Volikogu korrakaitsenõunik Koit Pikaro esitas ajakirjanikele andmeid selle kohta, et korteritehingutega on kindlasti seotud kaks linnaosa ametnikku, kesklinna valitsuse õigusnõunik Indrek Ahlberg ja Vanalinna Kinnisvarahoolduse ME töötaja Marje Männis.

Pikaro sõnul erastasid Ahlbergi lapse ema ja vend segastel asjaoludel kumbki ühe korteri aadressil Sauna tn 3. «Kui see ei ole korruptsioon, siis ma ei tea, mis see on,» ütles Pikaro.

Marje Männisele kuulub Pikaro kinnitusel kesklinnas kolm korterit (üks Viru tn 14 ja kaks Aia tn 5b), millest kaks on renditud välismaalastele. «Männise üks töökohustus olevat hoida arvel kortereid, mis on jäänud omanikuta,» märkis Pikaro.

Ahlberg lausus, et ei soovi pressikonverentsil räägitut pikemalt kommenteerida, kuna ta ise seal ei viibinud. «Miilitsamentaliteedist kantud lahmimist oleks ka üsna raske kommenteerida,» kinnitas Ahlberg.

«Kesklinna valitsuse ümber on tekkinud punnseis,» ütles Ahlberg, «pole teada, kas politsei mõne kriminaalasja üldse algatab.»

Savisaar teatas, et on politseiga arutanud võimalust arestida 72 korterit, mille kohta on materjalid esitatud majanduspolitseile. «Viimastel päevadel võib täheldada, et neid kortereid üritatakse kiiresti edasi müüa,» ütles Savisaar.

Politsei keskuurimisbüroo abidirektor Veljo Aleksandrov selgitas, et korteri arestimiseks peab olema algatatud kriminaalasi. Tsiviilkorras arestimine on Aleksandrovi sõnul teoreetiliselt võimalik, kuid üksnes kohtu kaudu.

Aleksandrov ütles, et majanduspolitsei on ehk alles järgmise nädala keskel võimeline otsustama, kas 72 korteritehingu materjalide põhjal on võimalik algatada kriminaalasju.

Hetkel kuum